Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA), vienijanti Lietuvos įmones ir organizacijas, siekiančias diegti atsakingos veiklos principus savo veikloje, subūrė Lietuvos tvarumo ekspertų tarybą, kurios narys – doktorantas ir Kauno kolegijos Verslo fakulteto lektorius Andrius Šmitas.

Ekspertų  tarybos pagrindinės funkcijos – teikti įžvalgas ir patarimus asociacijos nariams, dalintis savo patirtimis skaitant pranešimus konferencijose, bendradarbiauti su žiniasklaida ir taip prisidėti prie socialiai atsakingo bei tvaraus verslo edukacijos Lietuvoje. Ji bus atsakinga už ekspertinių žinių Darnaus vystymosi tikslų (DVT17) kontekste sklaidą bei įgyvendinimą.

Ekspertų sąraše – aukštųjų mokyklų mokslininkai, dėstytojai bei kiti ekspertai. Kiekvienas ekspertas, pagal jo profesinę patirtį, atstovauja vienam iš darnaus vystymosi tikslų, tačiau Darnaus vystymosi tikslai ir jų įgyvendinimas yra neatsiejama visuma, tad Ekspertų taryba veiks kompleksiškai. Visą tarybą  ir ekspertų aprašymus galite rasti ČIA.

Ekspertų komandos narys A. Šmitas yra Vytauto Didžiojo universiteto psichologijos krypties doktorantas, Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių vadybos katedros lektorius. „Prisiimantis atsakomybę tiek verslas, tiek asmuo gali žengti pažangos keliu, o tam, kad tame kelyje tektų mažiau klaidžioti – bendravimas ir veikimas su kitais norinčiais eiti ta pačia linkme yra naudingas“, – teigia A. Šmitas.

„Poreikį ekspertų ir verslo bendradarbiavimo platformai jautėme jau seniai. Ėmėmės iniciatyvos apjungti asociacijos, verslo ir pačių ekspertų potencialią dalintis žiniomis bei užtikrinti Darnaus vystymosi tikslų sklaidą. Tikime, kad to naudą pajus ne tik verslas, bet ir visuomenė“, – sako Jurgita Judickienė, LAVA valdybos pirmininkė.

Apie Lietuvos atsakingos verslo asociaciją:

Lietuvos atsakingo verslo asociacija (LAVA) nuo 2013 m. metų vienija Lietuvos įmones ir organizacijas, siekiančias diegti atsakingos ir etiškos veiklos principus savo veikloje bei atstovaujai Lietuvai Jungtinių Tautų „Pasaulinio susitarimo“ (angl. United Nations Global Compact) iniciatyvoje ir „CSR Europe“ (Europos atsakingo verslo asociacija / Europos Komisijos) patarėja verslo atsakomybės klausimais).