Pristatyti užsakomojo kosmetinių kaukių tyrimo rezultataiKauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedra tęsia bendradarbiavimą su socialiniais partneriais, atlikdama užsakomuosius tyrimus ir organizuodama jų sklaidą. Vienas tokių tyrimų apie kosmetinių kaukių poveikį veido odai visai neseniai buvo pristatytas Kauno kolegijos bendruomenei, kosmetologijos srities specialistams ir profesinio pasaulio atstovams.

Sveika veido oda yra kiekvienos moters siekis – tokia mintis nuskambėjo gruodžio 12 d. teoriniame-praktiniame seminare „Verslo ir aukštųjų mokyklų integracija taikomųjų tyrimų srityje“. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedroje vykusiame renginyje buvo pristatyti minėto taikomojo tyrimo rezultatai.

Seminarą pradėjo Kosmetologijos katedros vedėja Žaneta Mickienė, kuri padėkojo susirinkusiems dėstytojams, studentams, kolegijos absolventams, kosmetologijos profesionalams-praktikams, kosmetikos prekių ženklų atstovams. Pasak Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotojos studijoms ir mokslui, doc. dr. Nijolės Zinkevičienės, studijos,  taikomieji tyrimai ir praktika – tai Kauno kolegijos studijų esmė. Būtent šių trijų elementų dėka studentai baigia mokslus įgiję didelę kompetenciją kosmetologijos mokslų srityje.

Pristatyti užsakomojo kosmetinių kaukių tyrimo rezultataiSeminare buvo pristatyti kosmetinių kaukių tyrimo rezultatai. UAB „PharmaDIA“ atstovė Birutė Kaušilaitė klausytojus supažindino su du mėnesius vykusio tyrimo specifika. Šiame tyrime dalyvavo 120 moterų, o atliktų procedūrų skaičius viršija 1000. Jo metu buvo vertinamas 3 skirtingų lakštinių kaukių (drėkinamųjų, priešraukšlinių ir „express“) poveikis odai. Tyrimo metu buvo surinkti subjektyvūs ir objektyvūs duomenys: gyvenimo kokybės anketos, klientų asmeninis vertinimas ir Kosmetologijos katedros diagnostinės įrangos gauti duomenys. Diagnostiniu aparatu buvo įvertintas veido odos elastingumas, keratino, drėgmės ir raukšlių gylio pokyčiai. Remiantis surinktais duomenimis, buvo įrodytas teigiamas ir ilgalaikis lakštinių kaukių poveikis veido odai: diagnostinis aparatas veido būklės pagerėjimą fiksavo net praėjus dviems savaitėms nuo paskutinės procedūros. Šis taikomasis tyrimas buvo vertingas ne tik farmacijos įmonei, bet ir būsimoms kosmetologėms. Jame dalyvavusios trečio kurso studentės gautus rezultatus apibendrino baigiamuosiuose darbuose. UAB „PharmaDIA“ steigėja džiaugėsi vienerių metų bendradarbiavimo su Kauno kolegija rezultatais: „Esame labai maža įmonė, bet suradę tokį partnerį, galime pasiekti svarbių rezultatų“, – teigė B. Kaušilaitė.

Lakštinės kaukės - nauda ar pramanas? Atsako Kosmetologijos katedraTeoriniame-praktiniame seminare „Verslo ir aukštųjų mokyklų integracija taikomųjų tyrimų srityje“ farmacijos įmonės UAB „PharmaDIA“ atstovai už bendradarbiavimą kosmetinių kaukių tyrime dėkojo Medicinos fakulteto prodekanei doc. dr. Eglei Stasiūnaitienei, Biomedicinos diagnostikos katedros docentei dr. Dianai Ferrer Barragan, Kosmetologijos katedros vedėjai Žanetai Mickienei, docentei dr. Sandrijai Čapkauskienei, lektorėms Vaivai Vaikšnorienei ir Sigitai Zlatkuvienei, katedros asistentėms Indrei Buslienei, Jolantai Juozapavičienei, Audronei Klimavičienei, Loretai Valatkevičienei, techniniam personalui ir kosmetologijos studijų programos absolventėms.