Kovo 17 d. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma Agnės Bekeraitytės-Popierės fotografijų paroda „Kaunas 2022 kūrėjai“. Anot menininkės, pagrindinis parodos tikslas – kalbėti ne apie tikrai įspūdingą kultūrinę praėjusių metų programą, bet apie ją kūrusius žmones.

Tokio dydžio projekto kaip „Kaunas 2022“ niekada nebūtų sukūrusi 10, 50 ar 1000 žmonių komanda. 19 tūkst. – tiek prireikė žmonių, degančių didžiuliu noru ir atiduodančių visas savo jėgas. Arba prisidedančių nors trumpam, tik truputį. Ir viskas tam, kad 2022-aisiais Kaunas taptų viena didele Europos kultūros scena. Praėję metai prabėgo akimirksniu, bet Europos kultūros sostinės projektas paliko neišdildomą pėdsaką miesto atmintyje. Tokį patį pėdsaką jis paliko ir visų prie jo prisidėjusių žmonių širdyse. Kas buvo tie 19 tūkst. miesto herojų? A. Bekeraitytė-Popierė savo charakteringu žvilgsniu ir blykste užfiksavo ryškiausius projekto menininkus iš viso pasaulio: muzikus, šokėjus, režisierius, dailininkus, skulptorius, animatorius. Kūrėjus, kurie šiam Europos kultūros sostinės projektui suteikė kūną ir kraują.

„Kaunas 2022 kūrėjai“ – daugiau nei metus kurtas projektas, pasakojantis ne apie tikrai įspūdingą kultūrinę praėjusių metų programą, o apie žmones, nuo kurių kultūra ir prasideda. Tarp daugiau nei 50 portretų – Kaune parodas, didžiuosius Šiuolaikinio Kauno mito trilogijos renginius, koncertus kūrę Lietuvos ir užsienio menininkai: Marina Abramovič, Jon Hendricks, Aideen Barry, Roberto Magro, Sandra Straukaitė, Zita Bružaitė, Algirdas Kaušpėdas ir kt. „Visiems jiems suteikiau vienodą apšvietimą, nesiekiau įamžinti jų darbų, lokacijų, kuriose jie kūrė. Prieš fotoaparatą palikau tik patį žmogų. Fotosesijos vyko viešbučiuose, teatruose, pasirašinėjant gerbėjams, šalia instaliacijų“, – pasakoja fotografė.

A. Bekeraitytė-Popierė – šiuo metu Lietuvoje gyvenanti fotografė. Dar 2015 m. baigusi fotografijos meno studijas Jungtinės Karalystės Kūrybinių menų universitete (UCA), paskutinius septynerius metus menininkė praleido dirbdama Londono fotografijos industrijoje. Iš jos įamžintų nuotraukų žvelgia tokie žymūs aktoriai, režisieriai ir menininkai kaip Quentin Tarantino, Willem Dafoe ir Daniel Craig.

Parodos architektė: Viktorija Baliukonytė
Paroda veikia: 2023 03 17 – 04 16
Darbo laikas: pirmadieniais–penktadieniais: 12.00–19.00 val.
šeštadieniais–sekmadieniais: 11.00–17.00 val.

Nuotraukos: A. Bekeraitytė-Popierė
Kaunas 2022 inf.