Trečiadienį, gruodžio 13 d., 11.30 val.  Kauno kolegija dalinsis gerumu – Vadybos ir ekonomikos fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos studentai tradiciškai organizuoja labdaros priešpiečius neišnešiotiems naujagimiams paremti.

Šiais metais renginys vyks Vadybos ir ekonomikos fakulteto I-ojo aukšto fojė (Pramonės pr. 20, prie Aktų salės). Priešpiečių metu bus renkamos aukos LSMU VŠĮ Kauno klinikų Neonatologijos klinikos neišnešiotiems naujagimiams, kuriems labai reikalingos priemonės, skirtos kokybiškai mitybai.

„Šis buvimas kartu sustiprina organizacijos bendruomeniškumą bei suteikia galimybę padėti įgyvendinti kilnią misiją – paremti neišnešiotus naujagimius“, – prisidėti prie gerumo akcijos Kauno kolegijos bendruomenės narius ragina renginio iniciatorė dėstytoja Vilija Mačiulienė.

Kaip dalyvauti?

Norinčius prisidėti prie neišnešiotukų paramos gruodžio 13 d. kviečiame atsinešti pagamintų užkandžių, kuriais galėtų vaišintis visi susirinkusieji arba pabūti svečiais ir paragauti draugų, kolegų vaišių už tai paaukojant simbolinę sumą.

Taip pat dalyvauti gerumo akcijoje bus galima visą savaitę prieš renginį – nuo gruodžio 6 d. I-ojo aukšto fojė bus galima dalyvauti loterijoje, pasivaišinti kava bei pyragu ir  paaukoti neišnešiotiems naujagimiams. Loterijos bilietas kainuos 1 Eurą – už šią auką Jūsų lauks vertingi prizai, o mažųjų – parama.

Prasmingi darbai – jau nebe vienerius metus

Labdaros priešpiečiai Kauno kolegijoje organizuojami jau šeštąjį kartą nuo 2012 metų.  Per šiuos metus Vadybos ir ekonomikos fakulteto bendruomenė mažiesiems surinko daugiau kaip 2500 eurų. Pernai už surinktas lėšas buvo nupirkti plastikiniai maišeliai pienui šaldyti, ankstesniais metais – ultragarsinis inhaliatorius ir kitos vienkartinės slaugos priemonės.

Šiemet suaukotos lėšos bus skiriamos Donorinio motinos pieno bankui, kuris veikia Neonatologijos centre. Už surinktas lėšas bus nupirkta vonelė surinktam motinų pienui atšildyti. Ši priemonė reikalinga kokybiškam ankstukų maitinimui. Kokybiškas maitinimas motinos pienu yra labai svarbus, nes tik tokia mityba užtikrina, kad mažasis pacientas išvengtų sunkių žarnyno veiklos komplikacijų, kurios baigiasi operacijomis.

Liūdna statistika

Lietuvoje kasmet gimsta apie 2 tūkst. neišnešiotų naujagimių.  Pats mažiausias Lietuvoje gimęs, išgyvenęs ir sėkmingai užaugęs naujagimis tesvėrė 450 gramų (normaliai sveria nuo 2600 g.), o pats jauniausias naujagimis gimė vos 22 savaičių (įprastai gimsta 40 savaičių). Tam, jog mažieji žmogučiai gyventų ne visada užtenka vien meilės ir maldos, bet reikia ir mūsų visų paramos.  Tikimės, kad jūsų auka prisidės prie to, kad kiekvienas anksčiau į pasaulį atėjęs vaikelis užaugtų.