Šį rudenį studentus Kaunas pasitinka išgražėjęs bei paruošęs kalną kaunastiškų patirčių. Klausiate, kas gi yra kaunastika? Tai – fantastika, tik dar geriau. Kaunastiškos gali būti įkvepiančios veiklos, nepakartojamos kultūrinės patirtys, drąsūs gatvės meno kūriniai, ypatingi skoniai, gaivinanti gamta, istorinė tarpukario modernizmo architektūra, optimistiškas kauniečių požiūris į gyvenimą ir dar daugiau. Kviečiame pasisemti įkvėpimo artimiausiai kelionei po Kauną.

#kaunastic vaizdai

Ikonišką asmenukę, kuri sulauks „Like“ ir „Share“ antplūdžio pasidaryti pavyks šiuose taškuose:

  1. Raidės „ŽALGIRIS“ Nemuno saloje prie „Žalgirio“ arenos itin ypatingai nušvinta per saulėlydį ir primena apie jaudulio bei emocijų pliūpsnį per Eurolygos rungtynes (Karaliaus Mindaugo pr.50).
  2. Grafitis „Rožinis dramblys“, kurio atsiradimą įkvėpė ant sienos esantis užrašas „Deima + Arūnas“. Tai meilė nugalinti viską, net ir požiūrį į gatvės meną, tiesa? (E. Ožieškienės g. 18A).
  3. Įspūdingo dizaino Vienybės aikštė, atvira visiems, turintiems bent lašelį laisvo laiko ir ūpo pokalbiams.
  4. Į Aleksoto apžvalgos aikštelę užkels nuo 1935-ųjų veikiantis funikulierius, o nuo jos matosi ne tik „ilgiausias“ tiltas pasaulyje, bet ir Senamiesčio panorama (V. Čepinskio g.).
  5. Kauno miesto svečių dėmesį traukia P. Mazūro skulptūra „Žmogus“. Geriau žinoma nuogaliaus vardu, skulptūra nuolat persirengia skirtingomis progomis (Nepriklausomybės a. 12).
  6. Kiemo galerija atsirado prieš daugiau nei dešimtmetį į namą šiame kieme atsikrausčius menininkui Vyteniui Jakui, kuris pastebėjo, jog kaimynai yra susvetimėję. Dabar tai – spalvinga galerija po atviru dangumi (E. Ožeškienės g. 21A).
  7. Kavinėje „Chaika“ laukia skonių ir patirčių kombinaciją, dėl kurios norėsis grįžti dar ir dar! (M. Daukšos g. 27).
  8. Itin ekstravagantiško dizaino viešbutis „Moxy“ kvieste kviečia pasidaryti asmenukę. Užsukite į šio viešbučio barą pirmajame aukšte (Maironio g. 19).
  9. Na ir žinoma, kaip be Kauno simboliu tapusios Kauno pilies! Pastatyta XIV a. kryžiuočių antpuoliams atremti, ji yra ne tik seniausia mūrinė pilis Lietuvoje, bet ir vienintelė, turinti dvi eiles gynybinių sienų. Aplink šį gotikinį gynybinį statinį kūrėsi gyvenvietė, išaugusi į dabartinį miestą (Pilies g. 17).

Savo nuotykius žymėk #kaunastic ir tu!

#kaunastic atradimai

Ieškantiems idėjų pasivaikščiojimams, Kaunas ir jo apylinkės pasiūlys skirtingą, tačiau visais atvejais – įspūdingą gamtos, upių ir vandenų, reljefo ar kraštovaizdžio peizažą. Žingsniuok turiningai.

Čia, Kaune, sakome „Like bike“ ir vingiuojame dviračiu aplink atgaivinančias bei nustebinančias vietas. Mink kaip kaunietis ir tu! Atrask Like Bike maršrutus.

Dviračiu leiskis į legendomis apipintų vietų, istorijomis alsuojančių kampelių paieškas Kaune ir Kauno rajone, taip pat susipažink su Kauno asmenybėmis „Škoda atradimai“ žaidime.

Nesinori tinginiauti? Puiku – Kaunas juk nuo seno garsėja kaip itin sportiškas miestas, tad savo mėgstamą treniruočių rutiną lengva perkelti čia.

#kaunastic nuotykiai

Sklandymas padebesiais, pažintinis nardymas ar adrenalino pliūpsniu apdovanojantis šuolis su virve – visos šios linksmybės randamos čia pat, mieste. Patirk adrenalino proveržį.

Kelionės laivais –  ne tik puiki idėja praleisti laiką su draugais, bet ir galimybė geriau pažinti patį miestą, paupyje įsikūrusius miestelius ir jų istoriją, ir, ne bet kaip, o – nuo vandens. Išmėgink!

#kaunastic skoniai

Pabodo tradiciniai plombyro ar šerbeto skonio ledai? Kaunas turi galybę pasiūlyti smaguriams išskirtinius šefo šedevrus. Paragauk ištirpdančio malonumo.

Nesvarbu, ar ieškai benedikto kiaušinio su brioche duonele ir hollandaise padažu, blynų porcijos, ar tiesiog dvigubo espreso – Kaunas siūlo kažką artimo kiekvieno receptoriams. Pasimėgauk vėlyvaisiais pusryčiais.

#kaunastic savaitgalis

Kaune apsilankę Orijus Gasanovas ir Naglis Bierancas vos spėjo darytis asmenukes bei mėgautis kaunastiškais malonumais. Pasek jų pavyzdžiu ir keliauk kaip Orijus arba ženk Naglimanto pėdomis.

Daugiau nei dvidešimt nemokamų tematinių turų atskleis gražiausias Kauno vietas. Leidinius pamatyk internete arba užsuk į Kauno turizmo informacijos centrą (Rotušės a. 15).

Daugiau #kaunastic atradimų

Visos kelionių bei atradimų naujienos iš verdančio gyvenimo Kaune tavęs laukia adresu https://visit.kaunas.lt/lt/. Taip pat Facebook @kaunastika ir Instagram @kaunastic paskyrose.

Kasdienybę nuspalvinantis renginių kalendorius.

Kultūra Kaunas trykšta jau dabar, bet lyg fontanu ji iššaus 2022-ais, kai miestas tituluosis Europos kultūros sostine.

Svarbiausi miesto veidą keičiantys projektai – #KaunasAuga.

Būk turistas savo mieste!

 

 

„Kaunas IN“ informacija.

Nuotraukų autorius: A. Aleksandravičius, „Kaunas IN“.