Kauno kolegijos Verslo fakultetas kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais ir jame veikiančiu Europos verslo ir inovacijų tinklu (Enterprise Europe Network) organizuoja susitikimus su buvusiu Nikaragvos ambasadoriumi Lietuvai ir kitoms šalims Ricardo Jose Alvarado Noguera, kuris, remdamasis ilgamete diplomatinio darbo patirtimi, supažindins su tarptautinio verslo ir patekimo į naujas rinkas galimybėmis.

Nors pagrindiniai Lietuvos prekybos partneriai yra Europoje, buvęs Nikaragvos ambasadorius įsitikinęs – Lotynų Amerikoje Lietuvos įmonių galimybės yra neišmatuojamos. Švariosios technologijos, žiedinė ekonomika, energetika, sveikata, gamyba, kasyba, mažmeninė prekyba, telekomunikacijos, transportas, logistika, taip pat ir elektroninės finansinės technologijos – tai pagrindiniai sektoriai, kurie, anot R. Alvarado, galėtų būti aktualūs Lietuvos įmonių plėtrai Lotynų ir Šiaurės Amerikoje.

Ricardo Alvarado pasakoja, kad Lotynų Amerika ir Karibai – regionas, kuris apima 33 šalis, 650 milijonų gyventojų. „Šis regionas gali būti labai patrauklus įvairių sektorių Lietuvos įmonėms. Kaip prieš kelerius metus man pasakė brazilų verslininkas, turintis lietuviškų šaknų – potencialas čia neįtikėtinas. Kaip bebūtų, Lietuvos kompanijos ir technologijos šiame regione kol kas nėra atpažįstamos, kai tuo tarpu įmonės iš kitų Šiaurės Europos šalių savo buvimą rinkoje sėkmingai plečia jau ne vienerius metus. Kai kurios kompanijos verslu Lotynų Amerikoje užsiima jau daugiau kaip 70 metų“, – atskleidžia diplomatas, papildydamas, jog su tokių įmonių pavyzdžiais ketina supažindinti organizuojamų susitikimų metu.

Pirmosios sesijos metu gegužės 25 d., antradienį, 10 val. buvęs Suomijos diplomatinio korpuso dekanas moderuos diskusiją „Tarptautinis verslas. Patekimas į naujas rinkas Lotynų Amerikoje ir Karibuose“. Pranešėjas pristatys apie šių regionų verslo užkulisius, iššūkius bei galimybes Lietuvos kompanijoms ir pasidalins pavyzdžiais, kaip sėkmingai žengti į regioninę rinką. Taip pat susitikimo metu ES-Lotynų Amerikos intelektinės nuosavybės apsaugos centro (Latin America IP SME Helpdesk) vyriausioji projektų vadovė Nicoletta Favaretto skaitys pranešimą „Kaip apsaugoti savo intelektinę nuosavybę Lotynų Amerikoje?“, pranešimui bus skiriama 20 min.

Birželio 2 d., trečiadienį, 10 val. vyks diskusija „Tarptautinis verslas. Patekimas į naujas rinkas Šiaurės Amerikoje“. Ricardo Alvarado pristatys iššūkius ir galimybes Lietuvos įmonėms, skirs dėmesį verslo galimybėms Meksikoje. Temos apims Jungtinių Amerikos Valstijų, Meksikos ir Kanados susitarimą, atnaujintą Meksikos ir Europos Sąjungos laisvosios prekybos susitarimą.

Ricardo Alvarado – daugiau kaip 20 metų diplomatinės patirties Šiaurės Europoje turintis diplomatas. Nuo 2007 m. rugpjūčio mėn. iki 2011 m. birželio mėn. buvo Danijos diplomatinio korpuso dekanas, 2011 m. paskirtas pirmuoju Nikaragvos ambasadoriumi Lietuvai, o nuo 2017 m. rugpjūčio mėn. iki 2021 m. sausio mėn. – Suomijos diplomatinio korpuso dekanas.

Susitikimai nemokami, skirti visiems tarptautinio verslo bei plėtros galimybėmis besidomintiems asmenims ir verslo organizacijoms.

Diskusijos vyks nuotoliniu būdu, anglų kalba. Prisijungimo nuoroda atsiunčiama po registracijos.