Jau trečius metus iš eilės, siekiant pozityvių pokyčių, pakviesta akademinė bendruomenė bei verslo sektoriaus atstovai diskutuoti ir gilinti žinias žiedinės ekonomikos plėtros tema. 2022 m. lapkričio 25 d. vyko tarptautinis verslo ir mokslo forumas „Žiedinės ekonomikos plėtra Lietuvoje ir ES“.

Kaip ir praėjusiais metais, parengtas leidinys, kuris apibendrina renginio metu išsakytas aktualias mintis ir visuomenei svarbią informaciją žiedinės ekonomikos kontekste. Kviečiame su leidiniu susipažinti visus akademinės bendruomenės narius bei verslo atstovus.

2022 m. balandžio mėnesį JT Klimato kaitos komisija pranešė niūrią žinią – jei niekas nesikeis, vidutinė temperatūra dar šį šimtmetį padidės daugiau nei 3 laipsniais: t.y. daugiau nei vadinamosios „ribinės“ vertės. Mokslininkai įspėja, kad atšilimas, viršijantis šią ribą, gali pastūmėti Žemę į negyvenamą šiltnamio būseną.

Visgi, per kelerius metus ėmęsi veiksmų radikaliai mažinti emisijas, galime ir neviršyti 1,5 laipsnio ribos. Atsakomybė už aplinką ir žalieji įgūdžiai reikalingi visiems, ne tik vartotojams ir piliečiams, bet ir sprendimus priimantiems asmenims, įmonėms ir darbuotojams.

2022 metų forumo duris atvėrusi Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos vyr. specialistė Virginija Vingrienė, įsitikinusi: „Žiedinės ekonomikos kelias yra šiandienos iššūkis mums visiems, tačiau tai – iššūkis suteikiantis ekonominių galimybių. O tie, kurie sugeba iššūkius paversti galimybėmis ir jomis pasinaudoti, visada laimi!“ Pasak V. Vingrienės, šiandieniniai gerosios praktikos pavyzdžiai, pristatyti forumo metu, patvirtina, kad žiedinės ekonomikos kelias – tai ne tik reguliacinis spaudimas ar būtinybė, kurią sukuria aplinkosaugos situacija ar geopolitinės problemos, bet ir naujo pobūdžio pažangi perspektyva. „Tai jau įrodė mūsų verslo entuziastai, kurie išmintingai pasuko naujais, dar neišbandytais keliais ir aiškiai įžvelgė didžiulius žiedinės ekonomikos privalumus aplinkosauginiu, ekonominiu ir socialiniu lygmeniu.“