Jau prasidėjo registracija į antrus metus iš eilės vykstančią iniciatyvą – Nacionalinį ekonomikos egzaminą. Egzaminas vyks kovo 27 dieną, trečiadienį, nuo 10 iki 19 valandos pasirinktinai. Šiemet prie Nacionalinio ekonomikos egzamino sudarymo prisidėjo Kauno kolegijos Verslo fakulteto dėstytojai: dr. Edita Jurkonytė, dr. Andrius Švarplys, dr. Valdemaras Makutėnas, lekt. Darius Karaša.

Egzamino poreikis atsirado tada, kai 35 valstybes vienijanti Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) atliko tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad Lietuvos penkiolikmečių ir suaugusiųjų finansinės  žinios yra prastesnės nei OECD šalių vidurkis, tačiau remiantis Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atliktos apklausos rezultatais, net 97 % moksleivių mano, jog ekonomikos žinios yra būtinos kasdieniame gyvenime. Nacionalinis ekonomikos egzaminas provokuoja dalyvius mąstyti, o ne prisiminti išmoktus faktus ar apibrėžimus.

Egzamino dieną dalyviai kviečiami apsilankyti www.ekonomikosegzaminas.lt, atsakyti į klausimus, sužinoti savo ekonomikos žinių lygį ir net laimėti prizą – 500 Eur skirtingose kategorijose. Egzamino klausimai apims svarbiausias ekonomikos temas: pagrindinius ekonomikos principus, asmeninius finansus, verslumą, ekonominę politiką, tarptautines rinkas.

Nacionalinis ekonomikos egzaminas skirtas visiems – dalyviai varžysis trijose kategorijose: ekonomiškai raštingiausias moksleivis, studentas ir pilietis. Taip pat bus renkama aktyviausia mokykla ir mokytojas. Apdovanojimai vyks Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje balandžio mėnesį.

Norintieji dalyvauti – kviečiami registruotis: