Sausio 15 dieną 16 valandą Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Pelėdų kalno galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) bus atidaryta tapytojo Aleksandro Ganelino (Izraelis) paroda „49 žalios spalvos atspalviai“. Kviečiame dalyvauti kolegijos bendruomenę bei menui neabejingus Kauno miesto gyventojus.

A. Ganelinas baigė I Maskvos dailės mokyklą, mokėsi Rusijos valstybiniame kinematografijos institute, vėliau – išvyko gyventi į Izraelį. Baigęs Bezalelio meno ir dizaino akademiją Jeruzalėje, Jafoje įkūrė meno galeriją „Mannsohn House Gallery“. Tapytojas yra dalyvavęs daugybėje grupinių parodų ne tik Izraelyje, bet ir Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Didžiojoje Britanijoje, Vokietijoje, Juntinėse Amerikos Valstijose, Indijoje. Jo kūriniai yra saugomi privačiose kolekcijose bei muziejuose visame pasaulyje.

Dailininko meilė Lietuvai gimė dar studijų laikais atradus M. K. Čiurlionio kūrybą – nuo tada tapytojas yra aktyvus plenerų, simpoziumų ir parodų, rengiamų Lietuvoje, dalyvis. Drobėse menininkas sulaiko akimirkos nuotaiką, šviesos ir šešėlio žaismę, kuri išryškina subtilius spalvų perėjimus. Tapytojo darbams būdingas santūrus, gamtos unikalumą perteikiantis koloritas, kuriam gyvybingumo suteikia virpantys potėpiai.

Kauno kolegijos bendruomenė džiaugiasi, kad fakulteto lektoriaus, tapytojo, parodos kuratoriaus Arvydo Martinaičio kvietimu A. Ganelinas atvyksta į Lietuvą ir fakultete atidarys savo kūrybos personalinę parodą „49 žalios spalvos atspalviai“. Nepraleiskite!