2022 m. gegužės 6 d. (penktadienį) 15 val. Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma skulptoriaus Evaldo Pauzos paroda „Kalnas“.

Kauno meno mokyklos 100-mečiui skirtoje ekspozicijoje – pastarųjų dviejų dešimtmečių konceptualios skulptūros kūriniai, su kuriais į savo pirmosios meno mokyklos erdves kūrėjas sugrįžta pirmą kartą.

Tuometiniame Stepo Žuko taikomosios dailės technikume mokęsis E. Pauza sako, jog menų studijų pasirinkimas buvo aiškus ir kryptingas. „Kiek tik save prisimenu – daug lipdydavau. Ir nors paauglystėje buvo abejonių, kurią vaizduojamųjų menų sritį pasirinkti, polinkis į skulptūrą galiausiai viską nulėmė“, – pasakoja kūrėjas.

Personalinėje parodoje „Kalnas“ eksponuojami skulptūros kūriniai – interpretatyvūs, asociatyvūs, susiję su konkrečiais istoriniais laikmečiais („Figūrantas (šunų dresuotojas, pasirengęs šuns atakai)“, „Basanavičius“, „Žmuidzinavičius“, „Su meile“ ir kt.). Ekspoziciją papildo ir vystoma konceptualios skulptūros serija („maxitaxi 1“, „maxitaxi 2“ ir kt.), kurioje menininkas įžengia į 3D erdvę.

Tematiškai skirtingus kūrinius apjungiantis kalno simbolis siejamas su Žaliakalniu, kuriame menininkas praleido didžiąją savo gyvenimo dalį ir su Pelėdų kalnu, ant kurio prieš šimtmetį pastatyta Kauno meno mokykla, kurioje iki šiol savo kūrybinį kelią pradeda daugybė jaunų, talentingų kūrėjų.

Galbūt jiems skulptoriaus E. Pauzos paroda taps paskatinimu atidžiau pažvelgti į juos supantį pasaulį. Pasak skulptoriaus, pasaulio stebėjimas – tai menininko misija.

Parodos kuratorė: Inga Valentinienė

Paroda veikia: 2022 05 06 – 2022 06 05

 

 

Viršelyje: Povilo Pauzos nuotr.