Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija 2022 m. žymėjo Kauno meno mokyklos (KMM) 100-mečio jubiliejų. Visus metus „Pelėdų kalno“ galerijoje vyko mokyklos absolventų personalinės parodos. Savo kūrybą pristatė XX a. 6–9 deš. KMM studijavę kūrėjai – Rimantas Dichavičius, Stasys Eidrigevičius, Jonas Gasiūnas, Dainius Liškevičius, Evaldas Pauza, Juozas Statkevičius, Darius Mikšys, Židrija Janušaitė, Remigijus Sederevičius, Feliksas Jakubauskas, Eimutis Markūnas ir Eglė Ridikaitė.

Norime pakviesti jus su šiais iškiliais menininkais susitikti dar kartą. Gruodžio 7 d. 18 val. „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) atidaroma paroda „12 susitikimų, 24 prisilietimai“, kuria užbaigiamas, daug visuomenės dėmesio sulaukęs, KMM 100-mečiui skirtas dvylikos parodų ciklas. Išskirtinę renginio nuotaiką kurs fortepijono muzikos atlikėjas dr. Motiejus Bazaras.

Menų akademijai švenčiant KMM 100-metį, į savo alma mater sugrįžo garsūs ir visame pasaulyje branginami bei vertinami menininkai, buvę studentai. Bet jų profesiniai pasiekimai yra tik viena dedamoji, kita, svarbiausioji, kodėl 100-mečio parodų ciklui buvo pasirinkti būtent jie, – tai drąsa. Visi jie buvo ir yra drąsūs kūrėjai, kurie narsiai priešinosi sovietiniam terorui, drąsiai kalbėjo nepatogiomis temomis, ryžtingai gynė savitą stilių ir savitą požiūrį į gyvenimą.

Parodos „12 susitikimų, 24 prisilietimai“ objektai – šių dvylikos menininkų delnų įspaudai, kuriuos iš prabangaus čekiško optinio stiklo sukūrė Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė. Dvidešimt keturiais delnų įspaudais – prisilietimais yra įprasminamas menininkų kūrybinis kelias. Parodoje žiūrovai iš arti galės matyti kūrėjų delnus, bandyti nuspėti laiko ir darbo paliktų žymių prasmes ir už jų slypinčias istorijas. Šie delnų įspaudai – tarsi atverstos menininkų gyvenimo ir kūrybos knygos.

Paroda yra KMM studentų pagerbimas bei aiški deklaracija, kad ši alma mater išlieka atvira visiems – tiek būsimiems studentams, tiek jau užvėrusiems šios įstaigos duris. Parodos akcentu išlieka žiūrovo susitikimas su Jais ir su pačiu savimi. Tyloje, ūbaujant paslaptingoms pelėdoms ir šlamant šimtamečiams ąžuolams.

Šventiškame atidarymo renginyje bus pristatyta parodą lydinti knyga „12 susitikimų, 24 prisilietimai“. Knygos autoriai: prof. dr. Raimonda Simanaitienė, dr. Inga Valentinienė, Lukas Alsys, Sigita Grabliauskaitė, Ainė Jacytė. Knygos sudarytoja: prof. dr. Raimonda Simanaitienė. Knygos dizaino autorius: Aurimas Mickus.

Kviečiame dalyvauti atidarymo renginyje, susitikti su KMM 100-mečio parodų autoriais ir praleisti įsimintiną vakarą drauge!

Parodos kuratorius: Kauno kolegijos Menų akademijos vadovas Lukas Alsys

Parodos organizatorius: Kauno kolegija

Parodos objektų autorė: Kauno kolegijos Menų akademijos dėstytoja, stiklo menininkė Sigita Grabliauskaitė