Nuotr. V. Jokubausko

Gegužės 8 dieną, 14 valandą Kauno kolegijos Menų akademijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) šiuolaikinės mados sritį nušvies ir paskaitą tema „Šiuolaikinė mados pramonė: ką apie ją būtina suprasti ir ko iš jos laukti ateityje?“ skaitys žinomas mados analitikas, edukacinių projektų iniciatorius ir autorius Arnoldas Remeika. „Suprasti madą skatinu kiekvieną šiuolaikinį žmogų, kadangi visi esame jos vartotojai. Mano tikslas – plačiajai auditorijai, suprantama kalba pasakoti apie madą, kaip apie kultūrinį reiškinį. Svarbu, kad mados suvokimas įgalina priimti racionalesnius vartojimo sprendimus, leidžiančius formuoti ilgalaikį, sąmoningai parinktą garderobą, kuriame nėra vietos spontaniškiems pirkiniams, beverčiams daiktams“, – teigia A. Remeika.

Visuomenei atviros, apžvalginės paskaitos metu lektorius klausytojus supažindins su esminiais pokyčiais, vykstančiais šių dienų mados pasaulyje, pasidalins įžvalgomis apie šiandien kuriamus, parduodamus ir vartojamus mados produktus. A. Remeika pateiks prognozes, kokių pokyčių šiuose procesuose tikėtis ateityje, aptars iššūkius, su kuriais susiduria šiuolaikinės mados vartotojai. Paskaitoje A. Remeika auditorijai papasakos, kaip kintančios verslo taisyklės, naujosios technologijos ir žmonijos pažanga keičia nusistovėjusią šiuolaikinės mados veikimo tvarką. Lektorius atskleis, kas daro įtaką mados tendencijų formavimuisi, kokią vietą šiame procese užima mados vartotojai ir kaip jie, priimdami sąmoningus sprendimus, gali daryti įtaką lėtosios mados augimui. A. Remeika kalbės apie naujienas, kurias siūlo tvariosios mados kūrėjai, ir pasidalins prognozėmis, kaip atrodys ateities mados produktai, kurie turėtų tapti atsvara greitajai madai. Paskaitos pabaigoje lektorius surengs atvirą diskusiją, kurios metu atsakys į visus auditorijai iškilusius klausimus.

Auditorija, į kurią siekia kreiptis pranešėjas, – mados verslo insaideriai, turintys arba planuojantys savo verslą, tačiau ateiti į paskaitą ir išgirsti A. Remeiką yra kviečiami visi. „Mane inspiruoja idėja telkti ir edukuoti mados bendruomenę, kuri Lietuvoje dar tik pradeda kurtis, todėl kviečiu tapti aktyviais šio virsmo dalyviais, o ne tik stebėtojais“, ragina lektorius.

A. Remeika mados versle yra įgijęs patirties strategijų kūrimo, pardavimų, komunikacijos, žurnalų verslo srityse. Šiuo metu A. Remeika aktyviai vysto paties inicijuotą projektą „Suprasti madą“, palaikantį jaunus mados pramonės talentus, besivystančius prekės ženklus, mados srityje žinias gilinančius studentus. Lektorius populiariame gyvenimo būdo žurnale „Laimė“ rengia autorinę rubriką. Su bendraminte Ieva Zubavičiūte (mados startuolių konsultavimo agentūra „Fashion Bloc“, Londonas), A. Remeika pradėjo seminarų ciklą „Mados verslo institutas“, kurių metu mados verslo dalyviai mokosi iš užsienio ir Lietuvos mados pasaulio autoritetų. A. Remeika yra ir Vilniaus dailės akademijos Kostiumo dizaino katedros dėstytojas.

Paskaita yra nemokama, tačiau vietų skaičius – ribotas, todėl būtina išankstinė registracija el. pašto adresu aine.jacyte@go.kauko.lt.

Daugiau informacijos apie A. Remeikos skaitomas paskaitas ir vedamus kursus rasite nuorodose: