Už kiekvieno skaičiaus – žmogus

Jau trečią kartą organizuojamame Nacionaliniame ekonomikos egzamine visi šalies gyventojai turės galimybę sužinoti, kiek išmano apie ekonomiką, užpildyti žinių spragas ir laimėti prizų. Kiekvienas lietuvis savo ekonomikos žinias galės pasitikrinti kovo 25 dieną, jam patogiu metu nuo 10 iki 20 valandos internetinėje svetainėje www.ekonomikosegzaminas.lt

„Kviečiame visus sužinoti, kiek jie išmano apie ekonomiką, su kuria susiduria kasdien. Užduotys apims svarbiausias ekonomikos sritis ir kvies mąstyti, ieškoti atsakymų. Siekiame parodyti, kad už kiekvieno skaičiaus, kiekvienos investicijos, paskolos ir palūkanų yra žmonės. Ekonomika yra apie mus“, – teigia Lietuvos laisvosios rinkos instituto švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

Kasmet didelio susidomėjimo sulaukiantį egzaminą organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su Lietuvos radiju ir televizija. Per praėjusius dvejus metus iš viso egzamine dalyvavo apie 15 tūkst. žmonių. „Džiaugiamės galėdami prisidėti prie finansinio raštingumo ir ekonomikos žinių ugdymo. Praėjusiais metais Nacionalinis ekonomikos egzaminas sulaukė didžiulio susidomėjimo, todėl turime visi toliau kryptingai judėti, kad finansai ir ekonomika taptų įprasta tema kasdieniame gyvenime“, – sako LRT generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė.

Dėl geriausiai išmanančio ekonomiką vardo bus varžomasi trijose kategorijose – piliečio, moksleivio ir studento. Nugalėtojai bus apdovanoti piniginiais prizais.

Nacionalinį ekonomikos egzaminą globoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Užduotis rengia dauguma šalies aukštųjų mokyklų ir finansų institucijų bei geriausi ekonomikos mokytojai. Projektą įgyvendinti padeda Vilniaus prekybos paramos fondas „Dabar“.