Domiesi mokslu ir technologijomis? Nori kitiems papasakoti apie savo mėgstamą sritį? Galbūt nori ją dar geriau suprasti? Arba įžvelgi problemas, su kuriomis susiduria mokslas Lietuvoje ar pasaulyje? Dabar puikus šansas atskleisti šias įdomybes visuomenei! Klimato kaita, COVID-19, galimi gyvybės pėdsakai Marse, termobranduolinė sintezė, genų inžinerija, dirbtinis intelektas, kas mums suteikia laimę – mokslininkai tyrinėja daugybę sričių. Griebk plunksną, rašiklį ar klaviatūrą ir papasakok apie mokslą įdomiai.

Kviečiame dalyvauti „Mokslo sriubos“ ir astrofizikos populiarinimo tinklaraščio „Konstanta 42“ organizuojamame mokslo populiarinimo rašinių konkurse ir siųsti savo darbus iki kovo 21 d. el. p. konkursas@konstanta.lt.

Nugalėtojų laukia prizai, kurių sąrašą galima rasti čia.

Konkurso taisyklės:

 1. Konkurso tikslas – populiarinti mokslą, skatinti mokslu besidominčius žmones populiariai pristatyti mokslo atradimus bei ugdyti jų gebėjimus tai daryti.
 2. Reikalavimai konkurso dalyviams:
  2. 1. Dalyvis iki 2021 m. kovo 21 d. 23:59:59 el. p. konkursas@konstanta.lt atsiunčia mokslo populiarinimo tekstą.
  2.2. Teksto apimtis – iki 10 tūkst. ženklų (įskaitant tarpus ir iliustracijų aprašymus, jei tokių yra), tema – laisva, tačiau turi būti susijusi su mokslu ir populiariai pristatanti kokią nors mokslo sritį, pasiekimą, išradimą, konceptą.
  2.3. Kartu su tekstu turi būti pateikiami informacijos šaltiniai, kuriais remiantis parengtas tekstas. Naudotų šaltinių sąrašas neįeina į 10 tūkst. ženklų limitą ir nebus viešai publikuojamas, nebent autorius to pageidauja.
  2.4. Pageidautina, kad darbas būtų atsiųstas .doc, .docx arba .odt formato byloje, kurio pavadinimas „Vardas_Pavardė_pavadinimas.doc“ (ar kitoks plėtinys); taip pat pageidautina, kad tekste esančios iliustracijos būtų pridėtos ir atskirais failais.
  2.5. Konkurso dalyvis patvirtina, kad visa informacinė ir vaizdinė medžiaga jo tekste naudojama teisėtai. Už autorinių ir gretutinių teisių pažeidimus atsako darbus atsiuntęs asmuo. Rekomenduojame naudoti „Creative Commons“ licencijas.
  2.6. Nėra ribojama, kiek darbų gali atsiųsti vienas dalyvis.
  2.7. Darbas negali būti anksčiau publikuotas.
  2.8. Dalyvis darbą pasirašo savo tikru vardu ir pavarde.
 3. Organizatoriai pasilieka teisę nepriimti į konkursą tekstų, kuriuose propaguojamos akivaizdžiai klaidingos, pseudomokslinės ar sąmokslo teorijomis paremtos idėjos, tekstų, kurie gali būti suvokiami kaip pažeidžiantys Lietuvos Respublikos įstatymus ar kitus teisės aktus (pvz. kurstantys neapykantą).
 4. Atsiųsdamas kūrinį, dalyvis įsipareigoja konkurso metu (t. y. iki 2021 m. kovo 21 d.) nepublikuoti jo niekur kitur, taip pat suteikia teisę konkurso organizatoriams publikuoti darbą ar jo dalis savo nuožiūra, nurodant darbo autorystę. Kitos kūrinio autorinės teisės lieka jo autoriui.
 5. Konkursinius tekstus viešins konkurso organizatoriai bei partneriai: lrt.lt, technologijos.lt, lrytas.lt, mokslosriuba.lt ir konstanta.lt.
 6. Prizai bus įteikiami autoriams, kurių tekstai bus išrinkti geriausiais:
 • vertinimo komisijos, sudarytos iš Lietuvos mokslininkų bei mokslo žurnalistų ir komunikatorių;
 • skaitytojų technologijos.lt portale;
 • „Mokslo sriubos“ kūrybinės komandos;
 • valstybinės lietuvių kalbos komisijos.

Daugiau informacijos apie konkursą galima rasti čia.