Lapkričio 28 d. verslo atstovai, tyrėjai ir studentai susibūrė tarptautiniame verslo ir mokslo forume, siekdami prisidėti prie tvaresnės Lietuvos ir Europos Sąjungos ateities kūrimo. Daugiausia dėmesio skiriant žiedinės ekonomikos veiksmų planui ir Europos žaliajam kursui, forume nagrinėtos verslui ir visuomenei transformuoti reikalingos strategijos.
Forumą pradėjo įkvepiančios pranešėjų įžvalgos. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega pabrėžė Europos lyderystę darnaus vystymosi srityje. Doc. dr. Visvaldas Varžinskas aptarė žiedinės ekonomikos transformacinį potencialą, o prof. dr. Lina Šeduikytė akcentavo asmeninės atsakomybės svarbą įgyvendinant žiedinės ekonomikos principus. Dr. Rasa Bartkutė ir Patrycja Klama pasidalino savo tyrimo rezultatais apie atsakingą vartojimą Lietuvos ir Lenkijos akademinio jaunimo požiūriu, pabrėždamos švietimo vaidmenį skatinant tvarumą.
Po pagrindinių pranešimų, forumo diskusijų metu vyko verslo atstovų panelinė sesija, kurioje dalyviai aptarė, kaip pasitelkti žiedinius modelius ekonominei vertei kurti. Tyrėjai iš įvairių Europos šalių dalinosi įžvalgomis apie tvarių sprendimų kūrimą, Kauno kolegijos studentai pristatė realiai pritaikomas žiedinės praktikos iniciatyvas. Renginį užbaigė kūrybinės dirbtuvės, apjungusios mokslinių tyrimų žinias ir inovatyvias idėjas, skatindamos tvarias partnerystes.
Vienas iš tyrėjų, dr. Ioseb Gabelaia, dalinasi įspūdžiais: „Forumas buvo puikiai suorganizuotas – pasižymėjo informatyviais pranešimais, įtraukiančiomis diskusijomis ir naudinga tinklaveika.“ Tyrėjas pabrėžia, kad žiedinė ekonomika suteikia mokslininkams plačias galimybes tyrinėti technologijų, politikos, verslo modelių ir visuomenės elgsenos sąveikas. Tarp svarbių temų dr. I. Gabelaia išskiria dirbtinio intelekto vaidmenį optimizuojant išteklių srautus, žiedinės praktikos poveikį organizacijų tvarumui, žaliosios lyderystės svarbą ir socialinius žiedinės ekonomikos perėjimo aspektus.
Renginio organizatorė, Verslo fakulteto projektų vystymo vadovė Ramunė Bagočiūnaitė, dalinasi: „Džiaugiuosi, kad jau penkerius metus mūsų fakultetas organizuoja šią reikšmingą iniciatyvą, suburiančią verslo ir mokslo atstovus diskutuoti apie žiedinės ekonomikos sprendimus. Labiausiai įkvepia bendradarbiavimas ir įvairios perspektyvos, galinčios paskatinti realius pokyčius. Esame pasiryžę tęsti šią tradiciją ir toliau prisidėti prie tvarios plėtros bei prasmingų partnerysčių.“
Šis forumas dar kartą atskleidė bendradarbiavimo svarbą sprendžiant klimato kaitos iššūkius, pereinant prie žiedinės ekonomikos Lietuvoje ir Europos Sąjungoje. Jau gruodžio mėnesį bus paskelbtas forumo tezių leidinys – kviečiame sekti naujienas ir kartu žengti tvaresnės ateities link!