Balandžio 18 d. pasaulyje švenčiama Tarptautinė paminklų apsaugos diena. Šią dieną skatinama priminti kultūros paveldo išsaugojimo, perdavimo ateities kartoms svarbą. Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra, minėdama šią dieną, jau trečius metus iš eilės balandžio 19 d. 10 val. organizuoja forumą, skirtą pažvelgti į šiandienos kultūros paveldo aktualijas Lietuvoje.

Šių metų renginio tema – Nematerialusis kultūros paveldas: iššūkiai ir galimybės”. Renginio tema skirta nematerialiajam kultūros paveldui, kurio išsaugojimas itin priklauso nuo gyventojų požiūrio, rūpesčio, iniciatyvų ir kitų paveldo puoselėtojų, kurie siekia tradiciją išlaikyti gyvą ir patrauklią ne tik besidomintiems, bet ir ateities kartoms.

Kultūros paveldo objektais pasižymėtose teritorijose gyvenanti bendruomenė ir pati formuoja esamą vietos charakterį, palaiko tradicijas, prisideda prie esamų išteklių apsaugos, tvarkymo, reiškia nuomonę įvairiais klausimais, susijusiais su vietovės kaita, daro įtaką valdžios sprendimams“, – įsitikinusi Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros lektorė Aušra Liorančaitė-Šukienė.