Konkurso „Idėjos praktiškai“ pirmieji rezultatai sukūrė Šv. Kalėdų nuotaiką

Kauno kolegijos Mokslo taikomosios veiklos skyriaus organizuotas konkursas „Idėjos praktiškai“ jau leido pasidžiaugti pirmaisiais rezultatais. Studentai ir dėstytojai sukūrė išskirtinę vaizdus atkuriančią sistemą.

Konkurso metu, laimėjus finansavimą iš Švietimo ir mokslo ministerijos skirtų lėšų, parengtas projektas – „Erdvinio vaizdo demonstravimo informacinės sistemos kūrimas“, kurį vykdė Technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Kompiuterinių technologijų ir Medijų technologijų katedros.

Šios sistemos kūrimo metu, studijų proceso metu įgytas žinias ir praktinius gebėjimus sėkmingai pritaikė Kompiuterinių tinklų administravimo specialybės 3 kurso studentai: Simonas Deniušis ir Žygimantas Rukas, dirbę prie techninės sistemos konstravimo ir programinės įrangos diegimo bei Ignas Kančelkis, atlikęs bevielių tinklų konfigūravimo informacijos perdavimui iš serverio į techninę sistemą darbus. Taip pat 3 kurso Multimedijos technologijos studijų programos studentas Deividas Kisielius, sukūręs ir įdiegęs sistemoje kalėdinę Kauno kolegijos logotipo projekcinę vizualizaciją su šventiniu sveikinimu institucijos bendruomenei.

Sukurtos sistemos pagrindą sudaro Raspberry Pi 2 B kompiuteris su įdiegta „Linux“ sistema ir vaizdo klipų demonstravimo programine įranga. Šis kompiuteris sujungtas su LCD monitoriumi, kuriame rodomas vaizdo klipas sudarytas iš keturių skirtingų projekcijų, lygiagrečiai atvaizduojamų ant piramidės (pagamintos iš organinio stiklo) formos sienelių. Tokiu būdu išgaunamas 3D vaizdas piramidės centre. Pasak projektuotojų, tai nėra pirmas tokio tipo projektas, tačiau sukonstruota sistema leis studijų procese taikomuoju aspektu nagrinėti duomenų perdavimo bevielių ryšiu procesus, bevielio ryšio apsaugos bei techninės įrangos valdymo ir derinimo metodus.

Daugiau apie Kauno kolegiją: http://www.kaunokolegija.lt/