Jau kitą savaitę, spalio 11 dieną, aštuntąjį kartą tarptautinę mokslininkų bendruomenę suburs Kauno kolegijos ir Gamybos inovacijų slėnio vykdoma konferencija „Inovatyvios (eko)technologijos, verslumas ir regionų plėtra“ (angl. Innovative (Eco)Technology, Entrepreneurship and Regional Development“, IECOTERD). Mokslo renginyje, organizuojamame nuotoliniu būdu, bus vystomos mokslinės diskusijos apie technologines naujoves, ekologines inovacijas, technologijomis grįstą verslumą, regionų ekonomikos augimą ir socialinius pokyčius.

Šių metų konferencijos pranešimų tematika orientuota į informacinių technologijų panaudojimą verslo ir turizmo plėtrai, verslo valdymo sprendimų įtaką ekonominiam saugumui, inovatyvių technologijų pritaikymą tvariam vystymuisi ir kokybės užtikrinimui, maisto technologijų naujoves ir vartojimo tendencijas, agroinovacijas ir kraštovaizdžio klausimus.

Plenarinės sesijos pranešėjai

Konferencijos pagrindinės sesijos pranešėjai – savo sričių profesionalai iš Jungtinių Amerikos Valstijų, Ukrainos ir Lietuvos.

Dr. Vivekas Sakhrani

Dr. Vivekas Sakhrani – platformos „Atlas AI“ taikomųjų duomenų mokslo vadovas, buvęs tarptautinės infrastruktūros plėtros įmonės „CPCS Transcom Limited“ analitikos direktorius, skaitysiantis pranešimą „Translating Knowledge into Practice for Societal Impact“. V. Sakhrani yra suteiktas sistemų inžinerijos mokslų daktaro laipsnis bei politikos mokslų magistro laipsnis.

Platforma „Atlas AI“, subūrusi telekomunikacijų, energetikos ir energijos, draudimo ir kt. pasaulio organizacijas, padeda pastarosioms suprasti savo vartotojus. Tuo tarpu V. Sakhrani „Atlas AI“ užsiima duomenų mokslo, analizės ir inžinerijos srityje priimamų sprendimų formavimu. Mokslininkas turi daugiau kaip dešimties metų sistemų planavimo ir projektavimo patirtį investicinių konsultacijų srityje, įgyvendinant projektus, susijusius su energetika, transportu, miestų plėtra ir kt. Šiuo metu jis yra vyriausiasis JAV Nacionalinio mokslo fondo, Rokfelerio fondo ir Pasaulio banko skirtų dotacijų „Atlas AI“ tyrėjas. Taip pat organizacijos vadovas vertina duomenų mokslininkų ir inžinierių komandos priimamus sprendimus, skirtus „Atlas AI“ komerciniams partneriams.

Anksčiau V. Sakhrani vadovavo įmonei („CPCS Transcom Limited“), užsiimančiai valdymui skirtomis konsultacijomis, įmonių modeliavimu, analizės ir vizualizavimo paslaugomis Šiaurės Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje. Visame pasaulyje žinomi klientai – World Bank, Millennium Challenge Corporation.

Nerijus Legis

 

Nerijus Legis – UAB „Festo Lietuva“ bendrųjų programų vadovas. Pranešėjas, pristatysiantis pranešimą „LOW Code Development in Business: Why it’s Important? Our Journey with PowerPlatform Technologies“, daugiau kaip 15 metų dirba su skaitmenine bendradarbiavimo ir komunikacijos aplinka įmonėje „Festo“. Taip pat N. Legis yra IT darbo vietų regioninių ryšių vadovas „Festo“ gamybos įmonėms Europoje.

„Festo“ Lietuvoje savo veikla aprėpia IT, inžinierių, pardavimų, finansų ir verslo asistavimo paslaugų veiklos sritis. Minėtas verslo paslaugų ir kompetencijų centras yra įkurtas prieš 30 metų, o pusę šio laikotarpio įmonėje dirbantis N. Legis daugybę dėmesio skiria „Low Code“ technologijoms ir nuolatos modernėjančiai „Microsoft 365“ darbo vietos aplinkai organizacijoje.

 

Prof. Vladimiras Rodčenka

Prof. Vladimiras Rodčenka – Vadybos ir administravimo katedros profesorius V. N. Karazino Charkovo nacionaliniame universitete. Regioninės plėtros patarėjas Charkovo regione, konferencijoje IECOTERD skaitys pranešimą „Innovative Collaboration in the Regional Development“.

Rodčenka koordinuoja strategijų kūrėjų grupes Charkovo regione, Charkove ir Kijeve, daugiau kaip 20-yje vietinių bendruomenių šiaurės rytų Ukrainoje. Taip pat dalyvauja Regioninės investicinių programų ir regioninės plėtros projektų vertinimo komisijos veikloje. Profesorius yra Sumanios specializacijos strategijos komandos koordinatorius Charkovo regione.

Profesorius skaito pranešimus projektų valdymo, klasterių plėtros, vietos bendruomenių strategijų planavimo ir kt temomis.

 

 

 

Išsami renginio programa

 

Daugiau informacijos konferencijos interneto svetainėje arba susisiekus el. p. adresu iecoterd.conference@go.kauko.lt.