Gegužės 12-ąją šešioliktąjį kartą įvyko kasmetinė respublikinė mokslinė-praktinė studentų konferencija „Inovacijų taikymas technologijose 2022“. Kauno ir Klaipėdos kolegijų studentai, Kauno technologijos universiteto gimnazijos moksleiviai, Kauno kolegijos dėstytojai, socialiniai partneriai ir alumnai turėjo progą susitikti virtualioje erdvėje ir susipažinti su technologijų inovacijų naujienomis Lietuvoje ir pasaulyje.

Virtualioje platformoje, skirtoje nuotolinių konferencijų ir renginių organizavimui, 124 konferencijos dalyviai klausė plenarinės sesijos pranešimų socialinės atsakomybės, daiktų interneto, IT tvarumo, probiotinių maisto produktų temomis. Plenarinės sesijos pranešėjai: socialinės iniciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas Giedrius Bučas, UAB „Teltonika Networks“ IoT akademijos vadovas Lukas Janėnas, UAB „Festo“ Programavimo skyriaus vadovas Martynas Adomavičius, Kauno technologijos universiteto chemikė-laborantė Kristina Iljenkaitė.

Vėliau susirinkusiųjų laukė konferencijos paralelinės sesijos, kuriose buvo pristatyti pranešimai, parengti skirtingų mokslų laukuose veikiančių kolegijų studentų bei jų vadovų. Net devyniose paralelinėse sesijose pristatytų pranešimų temos aprėpė šias sritis: maisto pramonę ir gastronomiją, žemės ūkį, multimediją, kibernetines sistemas ir duomenų apsaugą, informacines finansų technologijas, baldų gamybą, duomenų perdavimo technologijas, medicinos technologijas ir visuomenės sveikatą.

Konferencijos mokslinio komiteto pirmininkė dr. Ernesta Trečiokienė teigia, kad ši mokslinė-praktinė studentų konferencija „skatina studentus, ypač – paskutinio kurso, ieškoti naujų idėjų, temų baigiamajam darbui, išsikelti problemas ir analizuoti jų sprendimų būdus, kūrybiškai pristatyti gautus tyrimų rezultatus“. Taip pat pirmininkė nori pasidžiaugti dvejais studentais-pranešėjais iš Italijos ir Belgijos, pasinaudojant „Erasmus+“ teikiamomis galimybėmis, atlikusiais mokslinius tyrimus. Pastarųjų pranešimai sesijoje „Technologiniai sprendimai žemės ūkyje“ buvo pripažinti kaip geriausi bei pelnė publikos simpatijas.

Jau daugelį metų konferencijos organizavimo procesuose aktyviai veikia studentai. Būsimieji specialistai rūpinasi ir informacijos apie renginį sklaida, prisidėdami prie kolegijos kaip institucijos, plėtojančios mokslo taikomąją veiklą, kurios rezultatai padeda spręsti regiono arba šalies problemas, įvaizdžio formavimo.

Dr. E. Trečiokienė džiaugiasi puikiu mokslinio komiteto narių darbu, rengiant ir recenzuojant mokslinius straipsnius, moderuojant sesijas ir vertinant pranešimus. Moteris priduria, kad ruoštis konferencijai ir užtikrinti sklandžią josios eigą padėjo šauni organizacinio komiteto komanda. „Tačiau labiausiai džiaugiuosi už studentus-pranešėjus bei jų parengtus intriguojančius ir patrauklius pranešimus. Šiemet konferencijoje geriausiais buvo pripažinti devyni pranešimai, o publikos simpatijas pelnė septyni pranešėjai“ – atsiliepia pirmininkė.