Diplomų įteikimo maratonui įsibėgėjant, šiandien į savo rankas juos paėmė ir dalis Kauno kolegijos Technologijų fakulteto studentų. Vienas jų, Erlandas Pilypas, šiandien gavo ne tik profesinio bakalauro diplomą, bet ir 500 eurų mecenato stipendiją, kurią įsteigė Kauno kolegijos Informatikos katedros partnerė – įmonė „Teltonika“.

Pirmą kartą Kauno kolegijoje paskelbę konkursą, kurio metu įmonės išrinktas baigiamojo darbo autorius apdovanojamas 500 eurų stipendija, „Teltonika“ atstovai Vilmantas Simpukas ir Lukas Janėnas teigia, kad tai puiki galimybė ne tik paskatinti studentus stengtis, bet ir įvertinti jų darbus bei įdėtas pastangas bei tikisi, kad šiemet įsteigta mecenato stipendija taps kasmetine tradicija. „Šia stipendija norime paskatinti studentus parengti dar geresnį profesinio bakalauro baigiamąjį darbą, prisidėti prie geresnių studentų rezultatų bei įvertinti jų pastangas“, – sako „Teltonikos Networking IoT akademijos“ koordinatorius, Kauno kolegijos absolventas L. Janėnas.

„Teltonikos“ techninio palaikymo skyriaus vadovas V. Simpukas teigia, kad studentų pateikti darbai išties aktualūs, jaučiamas praktinių žinių pritaikymas darbuose. Jam pritaria ir kolega L. Janėnas, atskleidęs, kad studentai išties stengėsi išspręsti baigiamuosiuose darbuose iškeltas problemas.

Tuo tarpu Kompiuterinių tinklų administravimo studijų programos absolventas E. Pilypas neslepia džiaugsmo, kad jo darbas buvo įvertintas. „Tiesą pasakius, net nesitikėjau laimėti, tačiau labai džiaugiuosi, kad mano darbas, į kurį įdėjau tikrai daug pastangų, buvo įvertintas.“ Kalbėdamas apie studijas Kauno kolegijoje, absolventas priduria, kad savo pasirinkimu džiaugiasi ir šiandien: „Apie Kauno kolegiją galiu atsiliepti tik teigiamai. Čia gavau ne tik žinias, kurias galiu pritaikyti praktiškai, bet ir puikius kolegas, o dabar – ir šį apdovanojimą.“

Teigiamai tokius konkursus vertinantis Kauno kolegijos Technologijų fakulteto dekanas dr. Giedrius Gecevičius sako, kad tai puiki galimybė studentams parodyti studijų metu įgytas žinias, o įmonėmis – pastebėti gabiausius studentus. „Tai yra puiki galimybė studentams pademonstruoti žinias ir įrodyti, kad jų darbai – svarbūs ir praktiškai pritaikomi. Kartu tai yra ir galimybė įmonėms pamatyti, kurie studentai yra patys gabiausi ir kai kuriais atvejais net pasiūlyti kartu kurti produktus ar paslaugas. Įmonės „Teltonika“ įsteigta stipendija yra išties puikus studento baigiamojo darbo įvertinimas, tiek dėl studento žinių ir gebėjimų demonstravimo, tiek dėl finansinio paskatinimo, kuris motyvuoja studentus.“

Pasak dr. G. Gecevičiaus, kasmet organizuojami konkursai susilaukia vis didesnio studentų dėmesio. „Anksčiau pastebėdavau, kad studentai būdavo labai nedrąsūs, tačiau paskutiniais metais vis geriau supranta tokių konkursų naudą ir paskatinti dėstytojų ar draugų aktyviai dalyvauja tokiuose konkursuose“, – apie augantį studentų susidomėjimą ir dėstytojų indėlį kalba Technologijų fakulteto dekanas dr. G. Gecevičius.