Kauno kolegijos bendruomenė nuolat įsilieja į įvairius sporto ir kultūros renginius. Sporto vadybos studentai socialinių partnerių kvietimu prisideda prie rungtynių, čempionatų organizavimo Lietuvos mastu, o šie metai – ypatingi. Jau dabar Vadybos ir ekonomikos fakulteto studentai, bendradarbiaudami su Lietuvos futbolo federacija, ruošiasi Lietuvoje vyksiančiam Europos UEFA merginų iki 17 metų čempionatui, kuriame aptarnaus net tris paslaugų sferas. Kauno kolegijos studentai buvo pakviesti ne tik savanoriauti, bet ir tapti čempionato darbo grupės dalimi. Sporto vadybos katedros vedėjo dr. Andriaus Brusoko teigimu, tai – svarbus aukštosios mokyklos įvertinimas, pasitikėjimas studentais, jų žiniomis ir kompetencijomis.

Futbolo rungtynės vyks gegužės 9–22 dienomis trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose: Alytuje, Marijampolėje ir Šiauliuose. Čia dėl geriausiųjų vardo susirungs merginų komandos iš Vokietijos, Olandijos, Suomijos, Italijos, Ispanijos, Anglijos, Lenkijos ir Lietuvos.

Čempionato metu dirbs antro ir trečio kurso studentų grupė, sudaryta iš 7 Kauno kolegijoje besimokančių merginų ir vieno vaikino. Ankstesnės užduotys, patikėtos būsimiems vadybininkams, buvo atliktos operatyviai ir kokybiškai. Pastebima, kad kiekvienais metais vis daugiau Sporto vadybos studentų įsitraukia į naujas veiklas, o štai Europos UEFA merginų čempionatas – svarbi galimybė materializuoti kolegijoje įgytas žinias. Vadovaujami dėstytojo Martyno Račkausko, studentai jau nuo kovo mėnesio ruošiasi darbui čempionate: važiuoja į įvairius susitikimus, mokymus, jau dalyvavo burtų traukimo ceremonijoje. „Nuo studentų profesionalumo priklausys ir čempionato sėkmė“, – teigia M. Račkauskas ir pabrėžia, kad kolegijos studentai yra svarbi viso organizacinio proceso dalis.

Prie Sporto vadybos studentų prisidės ir savanoriaus bei praktiką atliks Kauno kolegijos Viešbučių ir turizmo vadybos studentai. Būsimų specialistų grupei yra patikėtos net trys sritys, kuriose jie taikys savo žinias ir tobulins esamus įgūdžius: apgyvendinimo, maitinimo ir transporto. „Būsiu tas žmogus, kuris prisidės prie sklandaus komandų narių pervežimo į varžybų ir kitas vietas. Pasitiksiu komandas stadionuose, palydėsiu į viešbutį ir maitinimo įstaigas“, – savo būsimas pareigas transporto srityje vardija studentė Aistė Mostauskytė. Mergina neslepia, kad nors čempionatas prasidės tik gegužės 9 dieną, tačiau darbai įgavo pagreitį jau kovo–balandžio mėnesiais. Štai prieš keletą savaičių A. Mostauskytei oro uoste teko pasitikti futbolo komandų atstovus. Tąkart mergina rūpinosi sklandžia svečių kelione iš Vilniaus į Kauną, aprodė šalies stadionus, viešbučius ir treniruočių laukus. „Ypatingai naudinga susidurti su nenumatytomis situacijomis, problemomis ir išmokti jas suvaldyti, išspręsti. Savo kailiu išbandysiu, kaip efektyviai suorganizuoti transportą, o tai – be galo naudinga būsimai turizmo srities specialistei“, – galimybe įgyti vertingos patirties džiaugėsi A. Mostauskytė.

Štai studentas Aidis Pliskauskas neslepia, kad itin laukia čempionato pradžios, o paskirtos veiklos – įdomios ir naudingos: „Ši patirtis yra gera dėl daugybės priežasčių: mezgasi naujos pažintys, didėja atsakomybės jausmas, praktiškai išbandau veiklas, susijusias su mano specialybe.“ Abu studentai teigia, kad nors informaciją apie galimybę savanoriauti ir atlikti praktiką čempionate sužinojo iš kitų, tačiau iniciatyva prisidėti prie išskirtinio renginio organizavimo buvo jų pačių: „Tapti čempionato dalimi nusprendžiau pats“, – sako A. Pliskauskas.