Kovo 5-ąją įvyko pirmosios Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) atkrintamųjų varžybų dvikovos. Tądien pergalę iškovojo ir Kauno technologijos universiteto (KTU) krepšininkus parklupdė Kauno kolegijos komanda – studentai viena koja žengė į pusfinalį.

Po permainingos kovos Kauno technologijos universiteto krepšininkai pripažino kolegijos pergalę rezultatu 63:79 (10:16, 21:7, 15:30, 17:26). Nors po dviejų pirmųjų kėlinių pirmavo KTU (31:23), tačiau Kauno kolegijos studentai antrąją rungtynių pusę pradėjo užtikrintai – rezultatą greitai išlygino, o ketvirtajame kėlinyje susikrovė net dviženklę persvarą – 58:48, 66:56, 73:60.

Kauno kolegijos komandos gretose 24 taškus pelnė Giedrius Stankevičius (6/11 reit., 8 atk. kam., 22 naud. balai), Mantas Košelis prie pergalės pridėjo 15 taškų, Simonas Andraitis – 11, Antanas Bertašius – 10, Martynas Valters ir Justas Janulis (11 tak. kam.) – po 8 tšk.

Kolegijos krepšininkai nežymiai laimėjo kovą po krepšiais dėl atšokusių kamuolių – 32:29 ir šiek tiek rečiau klydo – 17 ir 21 klaida. Nugalėtojai dvitaškius metė net 67 proc. taiklumu (16/24), kai Kauno technologijos universiteto komandos taiklumas nuo dvitaškio linijos – 34 proc. (10/29).

Kauno kolegijos treneris Rolandas Rakutis po pergalės sakė, kad kol kas padarytas mažytis, tačiau labai svarbus žingsnis.

„Nors žaidėme varžovų arenoje, tačiau prisirinko daug mūsų sirgalių. Atmosfera buvo superinė. Žaidėjai, visas trenerių štabas atliko puikų darbą – visi buvo užsivedę ir po kiekvieno metimo kilo nuo suolo, palaikė vieni kitus. Ir tai įkvėpė kautis su dar didesne energija. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi vyrais, tačiau noriu savo auklėtiniams pabrėžti, kad darbas iki galo dar nėra atliktas – negalima atsipalaiduoti, nes laukia atsakomosios rungtynės, o KTU ekipa yra labai kovinga. Privalome panašiai kautis ir namuose, tik tada galėsime mąstyti apie pusfinalį“, – kalbėjo Kauno kolegijos komandos treneris R. Rakutis.

Treneris pabrėžė, kad priešininkų ekipa įveikta buvo tikrai neatsitiktinai: „Juk reguliariajame čempionate juos abu kartus nugalėjome (namuose 63:56 ir išvykoje 77:66), tad viskas vyksta dėsningai. Jei pavyktų prasibrauti į LSKL geriausių ekipų ketvertuką ir tęsti kovą dėl medalių, mūsų kolegijai tai būtų istorinis įvykis. Šio tikslo link keliavome daugybę metų, savo vertę įrodinėdami II lygoje, vėliau prasibrovę į pajėgiausių LSKL ekipų lygą. Pernai kovėmės atkrintamosiose LSKL rungtynėse, tačiau keliai suvedė su daugkartiniais čempionais – VDU krepšininkais ir apie LSKL finalo ketvertą pasvajoti negalėjome. Dabar viskas yra įmanoma ir privalome žengti dar vieną tvirtą žingsnį atsakomosiose rungtynėse“, – sakė R. Rakutis.

Kauno kolegijos komanda LSKL reguliariajame čempionate su 10 pergalių ir 6 pralaimėjimais užėmė ketvirtąją vietą, o Kauno technologijos universiteto – su 9 pergalėmis ir 7 pralaimėjimais liko penkta.

Atsakomosios šių ekipų LSKL ketvirtfinalio rungtynės vyks kovo 12 dieną (pirmadienį) 19 valandą Kauno kolegijos sporto salėje (Pramonės g. 22, Kaunas). Kviečiame aktyviai palaikyti aukštosios mokyklos komandą.