Gegužės 28–31 dienomis Kauno kolegijos direktoriaus pavaduotoja studijoms Jolanta Bareikienė ir Menų ir ugdymo fakulteto prodekanė studijoms Renata Sedliorienė dalyvavo Naujajame Orleane (Jungtinės Amerikos Valstijos) vykusioje konferencijoje-mugėje NAFSA 2024.

„NAFSA konferencijos-mugės metu kasdien vyko virš 50 įvairiausių renginių: seminarai apie įvairias švietimo aktualijas, švietimo lyderystės forumai, regioniniai ir tikslinių grupių susitikimai-diskusijos, edukacinės dirbtuvės. Mugės metu įvairios švietimo institucijos iš viso pasaulio pristatė savo produktus, kvietė bendradarbiauti švietimo ir mokslo vystymo srityse“, – dalinasi Kauno kolegijos atstovės.

J. Bareikienė ir R. Sedliorienė dalyvavo seminaruose, lyderystės forume, diskutavo stendinių pranešimų pristatymuose, susitiko su kolegijos partneriais aptarti bendradarbiavimo plėtrą, užmezgė naujus ryšius švietimo ir mokslo vystymui.  

Tarp pranešėjų – žinomi vardai

Daugiau nei 75 metus gyvuojančios asociacijos metinę konferenciją-mugę atidarė Luisas von Ahnas – itin populiarios kalbų mokymosi platformos ir edukacinės programėlės „Duolingo“ bendraįkūrėjas ir generalinis direktorius. Jis taip pat žinomas kaip vienas iš CAPTCHA kūrėjų (pagal ją internete atskiriami žmonės nuo robotų), gavo MacArthuro stipendiją, paprastai vadinamą genijaus stipendija, ir įkūrė dvi įmones, kurias įsigijo „Google“, kai jam buvo 20 metų.

Žurnalas „Popular Science Magazine“ Luisą von Ahną pripažino vienu iš 10 genialiausių mokslininkų, žurnalas „Discover“ – vienu iš 50 geriausių mokslo protų, o žurnalas „Fast Company“ – vienu iš 100 inovatyviausių verslo žmonių. 2018 m. Luisas von Ahnas laimėjo Lemelson-MIT premiją, o 2023 m. buvo įtrauktas į JAV Nacionalinį išradėjų šlovės sąrašą (angl. National Inventors Hall of Fame). Konferencijos atidarymo metu Luisas von Ahnas pasidalino patirtimi, kaip galima apjungti šveitimą, mokslą ir verslą įgyvendinant savo idėjas, kas tokioms idėjoms įkvepia, su kokiais iššūkiais susidūrė siekiant savo tikslų.

Konferencijos-mugės uždarymui buvo pakviesti socialinio teisingumo gynėjai Phoebe Ferguson ir Keith Plessy. Daugiau nei prieš 125 metus Ferguson ir Plessy protėviai buvo priešingose teismo sprendimo, įtvirtinančio rasinę segregaciją, pusėse. Šiandien Ferguson ir Plessy kartu dirba siekdami paskatinti pokalbius apie vienybę ir skatinti tarpusavio supratimą, 2009 m. įkūrė Plessy ir Ferguson fondą, lankosi mokyklose, aukštojo mokslo įstaigose ir kitose istorinėse bei kultūrinėse organizacijose, siekdami didinti informuotumą apie jų istorinę bylą, nagrinėti jos padarinius ir poveikį amerikiečiams, mokyti pilietinių teisių istorijos.

Asociacija, vienijanti daugiau nei 10 tūkst. narių

NAFSA yra didžiausia pasaulyje ne pelno siekianti asociacija, skirta tarptautiniam švietimui ir mainams. Asociacija apjungia daugiau nei 10 000 narių ir tarptautinių pedagogų visame pasaulyje, daugiau nei 4 300 institucijų iš daugiau nei 170 šalių visame pasaulyje. Ji yra pirmaujanti tarptautinio švietimo ir mainų organizacija, siekianti skatinti politiką ir praktiką, kuri ugdo pasaulio piliečius, turinčius žinių ir įgūdžių, reikalingų sėkmei šiandieniniame pasaulyje. 

NAFSA nariai tiki, kad tarptautinis švietimas skatina mokymąsi ir mokslą, ugdo supratimą ir pagarbą tarp įvairios kilmės ir požiūrių žmonių, yra labai svarbus ugdant globaliai kompetentingus asmenis ir formuojant lyderystę pasaulio bendruomenei. Asociacijos nariai įsitikinę, kad tarptautinis švietimas yra tarpusavyje susijusio pasaulio, kuriam būdinga įvairovė, lygybė, įtrauktis, socialinis teisingumas ir gerovė visiems, pagrindas. Siekiama tarptautinį švietimą vykdyti socialiniu, ekonominiu ir aplinkosauginiu požiūriu tvariais būdais. 

NAFSA buvo įkurta 1948 m. dėl įsipareigojimo įgyvendinti bendras vertybes. Nuo to laiko asociacija vystėsi, kad patenkintų studentų ir narių poreikius, vadovavo tarptautinio švietimo sričiai vykstant pokyčiams ir subūrė bendraminčių profesionalų bendruomenę, apimančią kelias kartas, kultūras ir visą pasaulį.