Lietuvos skraidančiojo disko federacija kartu su Kauno kolegijos Sporto vadybos katedra šį savaitgalį, kovo 3 dieną, surengė netradicinės sporto šakos – lėkščiasvydžio – pirmąjį Lietuvos istorijoje moksleivių uždarų patalpų čempionatą, kuriame varžėsi net keturios mokyklos. Čempionatą inicijavo Kauno kolegijos sporto vadybos absolventas, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos komiteto sekretorius Karolis Novikovas. Entuziazmu šiam sportui degantis vaikinas tuo užkrėtė ir kitus – K. Novikovas pirmasis Kauno kolegijoje inicijavo lėkščiasvydžio komandos įkūrimą.

Karolis teigia, kad šiuo metu visas savo jėgas ir laiką skiria darbui Lietuvos skraidančiojo disko federacijoje – šiuo metu vaikinas yra federacijos vykdomojo komiteto sekretorius. Taip pat sporto vadybos absolventas atstovauja Europos lėkščiasvydžio federaciją, yra jaunimo lėkščiasvydžio komiteto narys, atliko praktiką Europos jaunimo čempionate Olandijoje, Europos meistrų čempionate Vokietijoje ir pietryčių Europos jaunimo čempionate Vengrijoje: „Lėkščiasvydis – mano gyvenimo būdas. Treniruotės, varžybos, veikla federacijoje – visur bandau suspėti ir prisidėti, kiek tik pavyksta“, – teigia sporto aktyvistas.

K. Novikovas lėkščiasvydžiu susidomėjo dar 2013-aisiais, kuomet klasės draugai pasiūlė prisijungti prie mėgėjiško žaidimo: „Pamėginau ir visai neblogai sekėsi, kaip sakant, užsikabinau. Pradėjau domėtis taisyklėmis, nes pirmi bandymai kieme buvo su regbio elementais. Netrukus sužinojau apie turnyrus Lietuvoje ir į vieną iš jų per atostogas nusprendžiau nuvykti, pažiūrėti“, – pažintį su netradicine sporto šaka prisimena Karolis. Nuo tos dienos vaikinas teigia įsimylėjęs skraidantį diską: „Ypač geras jausmas – pelnyti taškus. Panašiai kaip įspirti įvartį ar įmesti tritaškį. Taip pat šiame sporte labai svarbi pagarba vienas kitam – čia nėra teisėjų“, – apie savo aistrą pasakoja K. Novikovas. „Po varžybų abi varžovų komandos sustoja į ratą ir aptarią praėjusį žaidimą, taisykles, nesutarimus, padeda vieni kitiems tobulėti. Įsivaizduokite, kad Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ po krepšinio rungtynių stovi aikštės viduryje ir draugiškai šnekučiuojasi. Neįtikėtinas vaizdelis būtų“, – pokštauja vaikinas.

Lėkščiasvydis, dar žinomas kaip ultimeitas arba frisbis, yra komandinis bekontaktis žaidimas, kurį dvi komandos žaidžia su 175 gramų skraidančiu disku (lėkšte). Diskas tarp komandos narių yra perdavinėjamas tol, kol kuris nors žaidėjas jį pagauna taškų zonoje. Kaip jau minėta, šis sportas ypatingas tuo, jog nėra teisėjų – visus konfliktus / taisyklių pažeidimus sprendžia žaidėjai. Lietuvoje yra vos 12 lėkščiasvydžio komandų, o štai K. Novikovo iniciatyva tokia komanda džiaugėsi ir Kauno kolegijos bendruomenė: „Sporto vadybos katedra suteikė mums sąlygas treniruotis, dalyvavome keliuose turnyruose, o 2014-aisiais tapome Lietuvos pradedančiųjų komandų čempionais.“ Kauno kolegijos absolventas teigia, kad pritraukti studentus, kurie savo laisvą laiką skirtų lėkščiasvydžiui, lengva nebuvo: „Teko vilioti net kūno kultūros paskaitų pliusiukais. Svarbiausia, kad per trejus metus pavyko sukurti šios netradicinės sporto šakos tradicijas ir įgyvendinti projektus net ir po studijų baigimo“, – bendradarbiavimu su kolegija džiaugiasi Karolis.

K. Novikovo idėja surengti tokio pobūdžio čempionatą sulaukė federacijos ir Kauno kolegijos palaikymo: „Jaunimo turnyrai yra strateginis ir prioritetinis mūsų federacijos uždavinys. Be Kauno kolegijos Sporto vadybos katedros vedėjo dr. Andriaus Brusoko, Lietuvos skraidančiojo disko federacijos komandos, trenerių ir pačių komandų nieko nebūtų įvykę. Tad nuopelnai – mūsų visų.“ Vaikinas teigia, jog kova dėl lėkščiasvydžio čempionų titulo buvo arši ir nenuspėjama: „Turnyras nustebino žaidimo lygiu. Moksleiviai buvo aukšto sportinio meistriškumo, gerai pasirengę, buvo daug intrigos, ko tikrai nesitikėjome, o finalas, manau, nustebino ir visko mačiusius šiame sporte“, – prisimena Karolis. Paklaustas, kokie federacijos planai artimiausioje ateityje, K. Novikovas nieko nelaukęs išvardina: lėkščiasvydžio čempionatas lauko sezone, pirmoji jaunimo rinktinės stovykla ir bandymai pritraukti kuo daugiau mokinių iš progimnazijų į lėkščiasvydžio sportininkų gretas.

Akimirkos iš čempionato:

Kolegijos absolvento iniciatyva – pirmasis Lietuvos istorijoje moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas Kolegijos absolvento iniciatyva – pirmasis Lietuvos istorijoje moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas Kolegijos absolvento iniciatyva – pirmasis Lietuvos istorijoje moksleivių lėkščiasvydžio čempionatas