Birželio mėnesio paskutinį penktadienį Kauno kolegijos absolventai, sėkmingai apsigynę baigiamuosius darbus, į profesinį kelią buvo išlydėti kaip diplomuoti specialistai. Tarp geriausiųjų šiemet ir dvi Verslo fakulteto studentės – Kamilė Samytė ir Agnė Bernatonytė, – kurių baigiamieji darbai įvertinti aukščiausiu balu, išsiskyrė inovatyviomis idėjomis ir verslo sferai aktualiomis temomis.

K. Samytė Kauno kolegijoje baigė Turizmo ir viešbučių vadybos studijas, parašiusi baigiamąjį darbą tema „Biofilinės aplinkos įtaka viešbučio svečio pasirinkimui (keturių žvaigždučių viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ pavyzdžiu)“. Studentės teigimu, idėja, apie ką rašyti baigiamąjį darbą, kilo vienos iš paskaitų metu: „Savo temą atradau per paskaitą, vienai iš dėstytojų pasakojant apie viešbučių interjerą. Iš visų rodytų fotografijų išsiskyrė daug žalumos turinčių viešbučių nuotraukos. Tada sužinojau, kad tai – biofilinės aplinkos elementų pritaikymas interjere“, – prisimena Kamilė.

Teigiama, kad biofilinės aplinkos svarba žmogaus gerovei ta, kad tokiuose pastatuose sukuriamos sąlygos yra artimos gamtai – daug natūralios šviesos, augalų, natūralių gamtinių medžiagų ar jas atkartojančių detalių, spalvų ir tekstūrų. Studentės baigiamajame darbe teigiama, kad biofilinės aplinkos elementai atlieka svarbų vaidmenį, kuriant nepamirštamą viešbučio svečių patirtį. Anot mokslinių tyrimų, net 56 procentai viešbučių darbuotojų mano, kad svečiai yra linkę sugrįžti, jeigu aplinkoje esama aptariamo dizaino elementų.

Anketinio tyrimo metu buvo pagrįsta darbo pradžioje iškelta hipotezė – biofilinė aplinka daro teigiamą poveikį viešbučio svečiams ir gali nulemti viešbučio pasirinkimą. Kamilė baigiamajame darbe pabrėžė, kad gamtos detalių, įvairių su gamta susijusių instaliacijų Lietuvos viešbučių aplinkoje vis dar pasitaiko retai. Taip pat studentė aptarė biofilinės aplinkos elementų pritaikymo galimybes keturių žvaigždučių viešbučio „Europa Royale Druskininkai“ interjere. Užbaigusi studijas, Kamilė džiaugiasi galutiniu rezultatu: „Su tema, apie kurią rašiau, noriu sieti savo gyvenimą. Man tai buvo atradimas, kurį tikrai pritaikysiu savo profesiniame kelyje.“

Šiandien ypač daug dėmesio susilaukiančios gamtosaugos ir aplinkos taršos problemos studentę A. Bernatonytę, baigusią Logistikos studijų programą, paskatino parašyti baigiamąjį darbą tema „UAB „DPD Lietuva“ siuntų pristatymo organizavimas riboto CO2 išmetimo zonose Kauno mieste“. Agnė teigia, kad Kauno miestas, prisidėdamas prie CO2 išmetamo kiekio mažinimo Europos Sąjungoje, vykdo projektą „Darnaus judumo planas“. Pastarojo tikslas – sukurti tvaresnę ir ekologiškesnę aplinką: „Pavyko išsiaiškinti, kad Kauno miesto centre iki 2030 metų planuojama visiškai uždrausti dyzelinių transporto priemonių judėjimą, taip siekiant sumažinti į aplinką išmetamo CO2 kiekį. Atlikusi praktiką UAB „DPD Lietuva“, pradėjau svarstyti, kaip šie Kauno miesto planai gali paveikti įmonės vykdomą veiklą“, – pasakoja studentė.

Šiandien Agnė džiaugiasi, kad atlikti tyrimą padėjo pačios įmonės darbuotojai, o UAB „DPD Lietuva“ Kauno regiono vadovas sutiko studentei duoti interviu: „Išsiaiškinusi įmonės prioritetus, pradėjau domėtis elektros energija varomo transporto alternatyvomis. Teko pabendrauti ir su ekologiškas transporto priemones platinančiais įmonių atstovais, savo akimis pamatyti elektros energija varomą krovininį motorolerį ir jį išbandyti.“ Agnė baigiamajame darbe pristatė du pasiūlymus, kokiais būdais ir kokiomis alternatyviomis transporto priemonėmis įmonė galėtų sėkmingai vykdyti siuntų pristatymo veiklą riboto CO2 išmetimo zonose.

A. Bernotanytė neslepia – treji metai kolegijoje prabėgo itin greitai, o baigus studijas vis dar užplūsta nostalgija: „Kiekvieną pirmakursį galiu patikinti, kad kolegijoje galima pažinti daug nuostabių žmonių, pradedant puikiais dėstytojais ir baigiant naujais draugais. Studentams čia suteikiama daug galimybių dalyvauti įvairiose veiklose ir realizuoti save. Viskas priklauso tik nuo paties žmogaus ir kiek jis sugebės iš to pasiimti“, – prasmingai išnaudoti studijų metus ragina Kauno kolegijos absolventė.

Daugiau apie studijų programas: