Naujienai: Kokio dydžio tavo ekonomikos raumenys? Registracija į ekonomikos egzaminąJau prasidėjo registracija į Nacionalinį ekonomikos egzaminą, kuris vyks kovo 13 dieną, 11–13 valandą pasirinktinai. Egzamino poreikis atsirado tada, kai 35 valstybes vienijanti Tarptautinė ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (OECD) atliko tyrimą, kurio rezultatai parodė, kad Lietuvos penkiolikmečių ir suaugusiųjų finansinės  žinios yra prastesnės nei OECD šalių vidurkis, tačiau remiantis Lietuvos laisvosios rinkos instituto (LLRI) atliktos apklausos rezultatais, net 97 % moksleivių mano, jog ekonomikos žinios yra būtinos kasdieniame gyvenime. LLRI Švietimo centras rūpinasi įvairaus amžiaus žmonių ekonomikos žinių gilinimu, o vienas iš sėkmingiausių produktų – vadovėlis „Ekonomika per 31 valandą“.

Koks Nacionalinio ekonomikos egzamino tikslas?

Egzamino tikslas – skatinti Lietuvos žmonių domėjimąsi ekonomika ir supratimą, kad į ekonominę logiką būtina atsižvelgti priimant tiek asmeninius, tiek valstybinio masto sprendimus. Egzamino klausimai bus sudaryti remiantis svarbiausiomis ekonomikos temomis: ekonomikos principai, asmeniniai finansai, verslumas, valdžia ir ekonomika, tarptautinės rinkos.

Kam skirtas Nacionalinis ekonomikos egzaminas?

Visiems! Egzaminas, pagal poreikį, skirtas ir moksleiviui, ir studentui, ir programuotojui. Planuojama, kad egzaminą laikys net apie 10 000 dalyvių. Svarbu pabrėžti, kad egzaminas nėra skirtas tik ekonomistams – egzamine bus reikalingas loginis mąstymas, o ne išmoktos datos.

Kada ir kur?

Nacionalinis ekonomikos egzaminas bus laikomas interneto svetainėje kovo 13 dieną, 11 val–13 val., vadinasi, dalyviai galės spręsti egzaminą sau patogiu laiku pasirinktinai.

Egzamine rasite 29 uždarus ir vieną atvirą klausimą. Klausimai rotuojami, todėl dalyviai negaus vienodų testų.

Kauno kolegijoje egzaminas bus laikomas Pramonės pr. 22A, 406 auditorijoje (Kaunas).

Laimėtojai bus renkami net trijose skirtingose kategorijose: ekonomiškai raštingiausias moksleivis, ekonomiškai raštingiausias studentas, ekonomiškai raštingiausias pilietis. Kiekvienos kategorijos nugalėtojas laimės net 500 eurų vertės čekį. Apdovanota bus ir daugiausiai dalyvių pritraukusi mokykla – tokios mokyklos bendruomenei egzamino organizatoriai įteiks „Ekonomika per 31 valandą“ vadovėlius.

Registracijos forma