2023 m. lapkričio 16 – gruodžio 10 d.

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras (Bažnyčių g. 4, Klaipėda)

Iki gruodžio 10 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijų centre (Bažnyčių g. 4, Klaipėda) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektoriaus, fotomenininko Žilvino Glušinsko personalinė paroda „Juodos gėlės“.

Lith–Print technika kurtoje naujausioje menininko fotografijų serijoje dominuojantis kompozicinis elementas yra juoda spalva. Abstrakčiomis formomis ji pasklida nuotraukų erdvėje, turėdama tikslą nepalikti net menkiausios properšos šviesai prasiskverbti. Ž. Glušinskas atskleidžia, jog juoda spalva įsivyrauja dėl kūriniams panaudoto foto popieriaus ypatybių, atsiradusių dėl to, jog jis yra senas, laikytas blogomis sąlygomis ir pažeistas pelėsio. „Ryškindamas fotografiją niekada nežinau, kokia ji bus. Priklausomai nuo naudojamos chemijos, išlaikymo, atsižvelgiant į tai, kelintas tai yra atspaudas, galiu tik nuspėti, koks vaizdas išryškės”, – pažymi fotomenininkas.

Būtent Lith–Print technika suteikia Ž. Glušinskui plačias galimybes eksperimentuoti su foto popieriumi ir atrasti naują, autentišką meninę kalbą, fotografiją suartinančią su grafika. „Kurdamas Lith–Print, kuri yra viena iš paskutinių alternatyvių spaudos technikų, negaliu būti užtikrintas, jog nuotraukos ryškinimo procese, kuris gali trukti nuo keleto minučių iki kelių valandų, sulauksiu būtent to momento, kai regimas vaizdas bus toks, kokio  noriu”, –  sako Ž. Glušinskas. Net ir būdamas vienu iš vos kelių Lith–Print žinovų Lietuvoje, lektorius pažymi, jog spaudžiant nuotraukas šia technika visada yra vietos magijai, kuri jį labai traukia.

Magiją jaučia ir žiūrovas, stebėdamas kaip švelniai juodumą fotografijose prasklaido subtilūs moterų aktai. Vienose fotografijose moterų kūnai blunka, tirpsta, panirdami į juos traukiančią juodą gelmę, kitose – prasiveržia pro tankius, tamsius ūkus, atrasdamos šviesą, ir pražysta. Kiekviena serijos nuotrauka turi savo nuotaiką, naratyvą ir muzikalumą, kurie sužadina žiūrovo pojūčius.

Parodos organizatorius: Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius

Parodos kuratorius: Darius Vaičekauskas

Partneriai: Klaipėdos kultūrų komunikacijų centras

Rėmėjai: Klaipėdos miesto savivaldybė

Paroda veikia: 2023 11 16 – 12 10