2023 m. birželio 23 – rugsėjo 3 d.

Baras „Leika“ (Tomo g. 7, Klaipėda)

Birželio 23 d. (penktadienį) 19.15 val. bare „Leika“ (Tomo g. 7, Klaipėda) atidaroma personalinė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektoriaus, fotomenininko Žilvino Glušinsko analoginės fotografijos paroda „Naktinėtojai“.

Ekspozicijoje pristatoma tarptautinės fotografijos rezidencijos, kurią organizavo Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, metu sukurta dešimties nuotraukų serija, kurios centre – naktinis uostamiestis ir jo gyventojai / naktinėtojai.

Ž. Glušinskas fiksuoti naktinį gyvenimą pradėjo Kaune. Apsilankęs bare „Galera“, kuriame eksponuota ne viena fotografo personalinė paroda, menininkas, stebėdamas jo lankytojus, darbuotojus, vykstantį veiksmą, nusprendė tai užfiksuoti. Taip prasidėjo iki šiol tęsiama naktinio gyvenimo fotografijų serija. Dalyvaudamas fotografijos rezidencijoje Klaipėdoje Ž. Glušinskas neplanavo pradėti uostamiesčiui skirtos fotografijų serijos, bet užsukęs į barą „Leika“ negalėjo neišsitraukti fotoaparato. Sukurti kadrai tapo personaline paroda, kuri Klaipėdoje eksponuojama pirmą kartą.

Fotografijos rezidencijoje lektorius taip pat vedė edukacines kūrybines dirbtuves, kuriose rezidencijos dalyvius – Charkivo valstybinės kultūros akademijos (Харківська Державна Академія Культури) studentus ir juos lydėjusį dėstytoją Stanislav Ostrous iš Ukrainos, supažindino su „Lith-print“ fotografijų spausdinimo procesu. „Kurdamas „Lith-print“, kuri yra viena iš paskutinių alternatyvių spaudos technikų, negaliu būti užtikrintas, jog nuotraukos ryškinimo procese, kuris gali trukti nuo keleto minučių iki kelių valandų, sulauksiu būtent to momento, kai regimas vaizdas bus toks, kokio noriu”, – sako Ž. Glušinskas. Net ir būdamas vienu iš vos kelių „Lith-print“ žinovų Lietuvoje, fotomenininkas pažymi, jog spaudžiant nuotraukas šia technika visada yra vietos magijai.

Fotografijos rezidencijos mentoriai: Gediminas Juška, Darius Vaičekauskas

Paroda veikia: 2023 06 23 – 09 03