Pradžia: Liepos 23 d.
Pabaiga: Liepos 25 d.
Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas
Liepos 23–25 dienomis Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultete įvyks kasmetinis tekstilės simpoziumas, kuris šiais metais pakvies atrasti batiką. Simpoziumo metu dalyviai susipažins su pastarosios istorija, mokysis marginimo pradmenų, išbandys skirtingas atlikimo technologijas, įrankius.
Batikos technologija atsirado Indonezijai priklausančioje Javos saloje. Vėliau paplito Japonijoje, Kinijoje, kur populiarus buvo šilko dekoravimas. Šiuolaikiniai batikos kūriniai pasižymi plačia spalvų palete, margumu, tačiau ankstyvoji batika nebuvo tokia spalvinga – dominavo tik dvi spalvos: balta ir mėlyna. Nuo XVII a. pradėta naudoti rudą, geltoną ir raudoną spalvas. Įvairi augmenija, gyvūnai, gamtovaizdžio elementai ar geometrinės figūros yra dažni motyvai batikos kūriniuose.
Batikos technika yra labai plačiai pritaikoma. Ja dekoruoti audiniai gali būti naudojami kaip aplinkos puošybos elementai taip pat gali būti pritaikomi ir praktiškai: dekoruojant drabužius, užuolaidas, staltieses ir kitokias interjerui jaukumo suteikiančias dekoro detales.