Pradžia: Liepos 23 d.

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas kiekvienais metais sukviečia kūrėjus iš Lietuvos bei užsienio valstybių aktyviai kūrybinei veiklai ir meniniams atradimams tradiciniame tarptautiniame tapybos plenere. Liepos 23 dieną net 14 šiuolaikinių kūrėjų iš Kauno, Vilniaus, Alytaus, Rygos, Liepojos, Kijevo ir Izraelio sugūžės į fakulteto erdves.

Plenero metu jo iniciatorė dr. Sigita Saulėnienė ir organizatorius, tapytojas Arvydas Martinaitis svečius supažindins su  Lietuva, jos istorija, tradicijomis, paveldu. Dalyviai lankys gražiausias šalies vietoves, išgirs vietinių gyventojų pasakojimų ir savo įspūdžius įamžins eskizuose, akvarelėse, tapybos darbuose.

Šias metais jau septintąjį kartą vyksiantis pleneras dėmesį skirs Žaliakalnio simboliui – Pelėdų (Ąžuolų) kalnui. Pleneras „Švytintis Pelėdų kalnas 2018“ skiriamas šiai istoriškai reikšmingai vietai, čia kūrusioms ir besimokusioms asmenybėms. „Švytintis Pelėdų kalnas 2018“ skatins simbolišką kalno švytėjimą suvokti tarsi mitą, formuojantį erdvę.

Kiekvienas pleneras yra užbaigiamas grupine paroda, kurios metu autoriai įteikia po vieną savo kūrinį Kauno kolegijai ir fakultetui. Surinkta kolekcija per vienerius metus aplanko ne tik didesnius Lietuvos miestus, bet ir periferiją, suteikdama galimybę su menininkų kūryba susipažinti iš arčiau, atrasti joje pažįstamus savo krašto atspindžius.