2024 m. liepos 20–30 d.

Pelėdų kalnas (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)

Po vienerių metų pertraukos tarptautinį tapybos plenerą „Pelėdų kalno paslaptys“, kuruojamą tapytojo, parodų kuratoriaus, lektoriaus Arvydo Martinaičio, Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija organizuoja jau dvyliktąjį kartą. Per šį laikotarpį jame sudalyvavo apie 100 tapytojų ir kitų vizualaus meno šakų kūrėjų iš skirtingų užsienio šalių: Ukrainos, Izraelio ir kt. Šiais metais liepos 20–30 dienomis vyksiančiame plenere laukiami dalyviai iš Argentinos, Bangladešo bei kaimyninių valstybių – Latvijos, Lenkijos, žinoma, Lietuvos.

Kiekvienas organizuojamas pleneras skiriasi savo tema, taip skatinant dalyvaujančius menininkus kūrybiniams eksperimentams, žaidimams, atradimams. Šių metų pleneras dedikuojamas kompozitoriui, dailininkui Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui, kurio 125-osios gimimo metinės bus minimos 2025-aisiais, todėl dešimt dienų truksiantis pleneras bus pradėtas apsilankymu Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, kuriame dalyvius pasitiks gidas, pakviesiantis muziejuje pristatomoje M. K. Čiurlionio paveikslų ekspozicijoje susipažinti su menininko kūrybiniu palikimu ir pažvelgti į paveikslus per skirtingų tyrinėtojų prizmę, atrandant, kas sava ir artima kiekvienam.

Pažinti dar vieną asmenybę – tapytoją ir poetą Antaną Martinaitį, plenero dalyviai galės drauge su jo sūnumi A. Martinaičiu lankydamiesi menininko kūrybos studijoje, esančioje vaizdingoje Kačerginėje. Vis dėlto, didžiąją laiko dalį menininkai skirs kūrybai. Paslaptingoje Pelėdų kalno aplinkoje bei Menų akademijos kūrybinėse studijose, menančiose Kauno meno mokyklos laikotarpį, kiekvienas atras idėjas ir motyvus kūrybai.

Plenero organizatorius: Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos lektorius Arvydas Martinaitis

Plenero globėjas: Menų akademijos vadovas Lukas Alsys