2023 m. spalio 1–31 d.

10–16 val.

Verslo fakulteto laisvalaikio zona (Pramonės pr. 20, Kaunas)

Spalio 1 d. Kaune prasidės pirmą kartą rengiamas Tarptautinis fotografijos ir medijų meno (angl. International Photography and Media Art Festival, IPMA) festivalis, kurį organizuoja Kauno kolegija. Renginio, kurio tema – dirbtinio intelekto ir meno sąveika, programoje – parodų atidarymai ir edukacijos, kurios vyks spalio 1–7 dienomis. Kitos festivalio veiklos tęsis iki pat spalio 31 dienos.

Šiandien dažnai girdimi teiginiai, kad dėl naujų technologijų „fotografija mirė“, „fotografų nebereikia“ – renginio kontekste bus paneigti, festivalio dalyviai bus nustebinti fotografijos ir kitų medijų sąveikomis bei atvertu plačiu naujų galimybių spektru.

Renginio dalyviai bus kviečiami aktyviai dalyvauti ne tik parodų atidarymuose, kurie vyks Laikinojoje M. K. Čiurlionio dailės galerijoje, Nacionalinio Kauno dramos teatro ekspozicinėse erdvėse, kino centro „Romuva“ vestibiulyje, bet ir edukacijose, diskusijose, kurios bus rengiamos „Žalgirio“ arenos amfiteatre, Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus erdvėse. Festivalio metu bus organizuojamos ir kūrybinės dirbtuvės.

Kauno kolegijos organizuojamame tarptautiniame renginyje naujausią savo darbą pristatys ir paskaitas skaitys Boris Eldagsen (Vokietija), atsisakęs „Sony World Photography Award 2023“ konkurso premijos ir šiuo kontroversišku poelgiu atkreipęs fotografijos bendruomenės dėmesį į diskusijos apie dirbtinio intelekto vietą šiuolaikiniame mene būtinumą; taip pat garso ir dirbtinio intelekto menininkas Jukka Hautamäki (Suomija); Trondheimo elektroninio meno praktikė Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (Norvegija), dirbantis su pažinimo ir suvokimo manipuliavimo projektais; meno ekspertė Ornela Ramašauskaitė (Lietuva); menininkių grupės „Cooltūristės“ narė, tyrėja Dalia Mikonytė (Lietuva); Užupio Respublikos kultūros ir inovacijų ministras, išradėjas Gleb Divov (Lietuva); fotomenininkė, dizainerė, lektorė Vėtrė Antanavičiūtė (Lietuva) ir daugelis kitų.

Su Tarptautinio fotografijos ir medijų meno festivalio programa susipažinkite oficialioje festivalio svetainėje: www.ipmafestival.lt