2023 m. spalio 2–31 d.

Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyrius (A. Mapu g. 18, Kaunas)

Iki spalio 31 d. Kauno Vinco Kudirkos viešosios bibliotekos Meno ir muzikos skyriuje (A. Mapu g. 18, Kaunas) eksponuojama tarptautinė odinių meninių objektų paroda „Artes Corium 2. Aš tave / save matau“, kuruojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos lektorės, odos menininkės Lolitos Grabauskienės. Parodoje, kuria siekiama suburti Lietuvos bei užsienio menininkus, savo kūryboje naudojančius odos medžiagą ir technikas bei pristatyti šią taikomojo meno šaką plačiai žiūrovų auditorijai, dalyvauja menininkai iš Ukrainos, Latvijos ir Lietuvos. Tarp jų – Objektinio meno studijų programos absolventė Gintarė Anužė ir programos lektorė L. Grabauskienė.

Oda yra natūrali, neteršianti gamtos ir atsinaujinanti medžiaga, nuo seniausių laikų naudojama buityje, aprangoje, medžioklėje, ritualinėse apeigose. Bet nedaugelis žino, kokiomis plačiomis galimybėmis oda pasižymi: ji tinkama ir tapybai, grafikai, ir meniniams knygų įrišimams, ir trimačių skulptūrinių formų kūrimui, interjero objektams, dizaino kūriniams, aksesuarams.

Odos galimybės traukia ne tik su šia medžiaga ne vienerius metus dirbančius kūrėjus, bet ir kitų vaizduojamojo ar taikomojo meno šakų atstovus, atradusius ir savaip panaudojančius odos medžiagos galimybes kūryboje. Jų kūrybiniai sprendimai dažnai būna intuityvūs, originalūs, netikėti.

Ekspozicijoje pristatomuose meniniuose objektuose siekiama atskleisti tiek odos medžiagos ir technikų galimybes bei įvairovę, tiek kūrėjų stilių, idėjų amplitudę bei menines interpretacijas, kuriose menininkai reflektuoja šiuolaikinio pasaulio įvykius, neišvengiamai paliečiančius kiekvieną iš mūsų.

Parodos dalyviai: Gražina Kuprevičienė, Jūratė Armonavičiūtė, Lolita Grabauskienė, Relita Mielė, Jolanta Dambrauskienė, Audronė Selskaitė, Jolanta Galdikaitė, Ieva Siderkevičienė, Danguolė Čechavičienė, Rasa Rakauskienė, Roma Serapinaitė, Saulė Damaševičienė, Loreta Stankutė, Gintarė Anužė, Raimonda Sereikienė, Neringa Šiupinskienė, Nadiia Voievodina (Ukraina), Liene Eltermane (Latvija), Žanna Žuravel (Estija).

Parodos kuratorė: Kauno kolegijos Menų akademijos lektorė Lolita Grabauskienė

Paroda veikia: 2023 10 02 – 10 31

Viršelyje: Vyčio Šulinsko nuotr.