Vasario 22 d.

15 val.

Kauno kolegija, 1-51 aud. (Pramonės pr. 20)

2022 metais akys, ausys ir širdis nukreipta į Kauną ir Kauno regioną. Žengiant į Europos kultūros sostinės metus, raginama drauge kurti savo ateities miestą ir jo kultūrinį gyvenimą. Šiame kontekste reikšmingą vaidmenį užima miesto gidai, padedantys atrasti ir atskleisti vietos unikalumą, sustiprinti ryšį su kitomis kultūromis ir pamatyti kitokį Kauno veidą.

Antradienį, vasario 22-ąją, 15 val. tradiciškai minint Tarptautinę gido dieną, Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra kviečia Kauno kolegijos bendruomenę sutelkti dėmesį į gido profesiją, kuri nūdienos kontekste labai įvairiapusiška ir nuolat tobulėjanti.

Atsižvelgiant į tai, jog, įgyvendinant Europos kultūros sostinės programą, siekiama paversti miestą modernaus meno ir dizaino generatoriumi, Kaunas pulsuoja ne tik kultūra, bet ir moderniais sprendimais – skaitmeniniais įrankiais (tokiais kaip „It‘s Kaunastic“ serijos maršrutai), kurie ypatingai naudingi keliaujantiems savarankiškai ir turi ypatybę prisitaikyti prie keliautojo norų bei interesų.

Pasak Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedros lektorės Violetos Urbaitės, tai nereiškia, jog skaitmeniniai sprendimai įspraudžia gidus į kampą, anaiptol –  tai padeda atrasti naujas galimybes, prisitaikant prie pasikeitusių keliautojų prioritetų ir kelionių įpročių.

„Gidas šiandien turi būti įvaldęs išmaniąsias technologijas ir kūrybiškai taikyti jas tiek gyvai vedamoje ekskursijoje, tiek rengiant ir organizuojant virtualią ekskursiją. Tačiau, kad ir kiek gyvenimas mus verčia skaitmenizuotis, svarbiausias, – psichologinis-emocinis kontaktas, – išliks visada pačiu svarbiausiu veiksniu, vedant ekskursiją gyvai“, – įsitikinusi renginio koordinatorė.

Minint tarptautinę gido dieną su naujais ekskursijų organizavimo įrankiais turėsime galimybę susipažinti iš arčiau. Žvilgtelėti į ekskursijų technologijas kvies gyvojo istorijos muziejaus „Kauno detalės“ gidas Laimonas Užomeckis. Pranešėjas atskleidžia turintis hobį kapstytis po nerašytą Kauno istoriją bei organizuoti pažintinius atvirus ar privačius turus ir žada pasidalinti, ką reiškia geros technologijos turizmo kontekste.

Taip pat renginio organizatoriai, minėdami profesinę šventę, kviečia iš arčiau pažvelgti į „Kaunas 2022“ programą, aiškinantis, kaip kultūra bei turizmas tapo broliu ir seserimi. Renginio dieną apie tai kalbės „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tarptautinių ryšių vadovė Dovilė Butnoriūtė bei Savanorystės programos koordinatorė Vitalija Lyska, kurios skaitys pranešimą „Kaunas 2022: kaip kultūra gali virsti turizmo ir svetingumo produktais“.

Renginį ves Turizmo ir viešbučių vadybos pirmakursiai Kornelija Grikėnaitė ir Aironas Puidokas.

Renginio programa

Laikas Pranešimas
15.00–15.45 val. „Kaunas 2022: kaip kultūra gali virsti turizmo ir svetingumo produktais“. Pranešėja Dovilė Butnoriūtė, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ tarptautinių ryšių vadovė ir Vitalija Lyska, Savanorystės programos koordinatorė.
15.45–16.15 val. „Geros ekskursijos technologijos“. Pranešėjas Laimonas Užomeckis, „Kauno detalės“ gidas.

Renginys vyks hibridiniu būdu: Kauno kolegijoje 1-51 aud. (Pramonės pr. 20) ir nuotoliniu būdu. 

Kviečiame dalyvauti!