Spalio 13 d.

 14:00 val.

A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas

Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakultetas – atvira menui erdvė, kurioje nuolat vyksta dėstytojų, studentų ir žinomų dailininkų parodos. Fakultetas ne tik palaiko bei skatina Lietuvoje kuriančius menininkus, bet ir jungiasi į tarptautinius projektus, kaip akvarelės bienalė „Baltijos tiltai“. Pastaroji vyks Kaune spalio 11–13 dienomis, o ją lydinčios parodos akvarelės menu besidomintiems žiūrovams bus atviros iki lapkričio 18 dienos.

Menų ir ugdymo fakultete (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) spalio 13 dieną, 14 valandą bus atidaryta personalinė, akvarelės bienalės dalyvės Tuuli Puhvel (Estija) paroda „Arčiau dangaus – vaiskios dienos Tibete”, o 15 valandą bienalės lankytojai bus pakviesti į grupinę Klaipėdos akvarelininkų parodą „Vandens kelias“.

Tarptautiniu akvarelės projektu – bienale „Baltijos tiltai“ – nuosekliai kuriama istorija: projektas, prasidėjęs 2006-aisiais, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą. Kiekvienais metais projektą sudaro daug įvairių renginių, tarp kurių – didžiulė tarptautinė paroda-konkursas, rengiamas Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus Paveikslų galerijoje. Ši paroda yra kuruojamo pobūdžio, todėl kasmet sugalvojama vis nauja jos koncepcija, tampanti visos ekspozicijos ašimi. 2018 metais „Baltijos tiltų“ potemė – „Iš esmės“. Ji kūrėją orientuoja į esmingiausius nūdienos akvarelei kylančius iššūkius: plastikos tobulinimo, meninės raiškos, kūrinio mastelio (formato) kaitos, technikos atnaujinimo  ir tematinės sampratos gilinimo. Kiekvieno projekto metu mažesnėse Kauno galerijose organizuojamos pagrindinę parodą lydinčios akvarelininkų personalinės kūrybos ekspozicijos, vyksta seminarai ir diskusijos, skirtos akvarelės raidos klausimams.

Šiemet „Baltijos tiltuose“ vėl dalyvauja gausus akvarelininkų būrys. Pagrindinėje Paveikslų galerijos ekspozicijoje kūrinius pristatys net 25 Lietuvos dailininkai ir 31 menininkas iš užsienio, kurie atstovaus 12 valstybių.

Bienalėje kaskart atsiskleidžia turtinga akvarelės plastikos įvairovė. Ne išimtis ir šių metų paroda: kūriniuose pulsuoja kolorito dermės, liejasi spalviniai niuansai, mirguliuoja pustoniai ir potėpių šuorai. Skaidriuose ar giliuose potėpiuose besiskleidžiantis dažas popieriuje išryškina skirtingas vaizdines struktūras, krentančius šviesos blikus, tįstančius šešėlius. Tokia ji, akvarelė, – kerinti vandens ir dažo sąlyčio derme, iš jos gimstančiais tapybiniais reginiais.

Dalyje kūrinių akcentuojama vandens reikšmė, sukuriamas ypatingas lakštų „drėgnumo“ pojūtis. Regis, ne vandeniu atskiesti dažai, o pats vanduo, tik šiek tiek paspalvintas, yra kūrinio meninio vaizdo pagrindas. Didžiulių formatų, nestandartinių kompozicijų atsiradimas parodoje taip pat byloja apie akvarelės pokyčius. „Baltijos tiltai“ – erdvė šiandienos akvarelės virsmų fiksavimui, kuri liudija apie jos perteikiamų idėjų ir meninių raiškų galimybes.

Menotyrininkė dr. Raimonda Simanaitienė

  Bienalės „Baltijos tiltai“ organizatoriai: viešoji įstaiga „Meno forma“ ir LDS Kauno skyrius

Projekto vadovas: Eugenijus Nalevaika