2023 m. balandžio 11 – gegužės 12 d.

Jonavos kultūros centro galerija (Žeimių g. 15, Jonava)

Iki gegužės 12 d. Jonavos kultūros centro galerijoje (Žeimių g. 15, Jonava) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos studentų piešinių paroda „Vakar, šiandien, rytoj…“, kuruojama Dizaino studijų programos lektorės, grafikės Sigutės Bronickienės ir Objektinio meno studijų programos lektorės, keramikės Birutės Šležienės. Ekspozicijoje pristatomi skirtingų vizualiųjų menų, dizaino specialybių ir kursų studentų piešiniai, saugomi Menų akademijos metodiniame fonde.

Parodoje keliamas klausimas: ar iš tikrųjų šiandien, viena iš klasikinių vaizduojamojo meno šakų – piešimas – praranda savo svarbą? Siekiant į jį atsakyti, parodoje eksponuojami seniausi (XX a. 6 dešimtmečio) ir naujausi (XXI a. 1, 2, 3 dešimtmečių) studentų piešiniai, atspindintys piešinio raidos ir vystymosi pokyčius.

Pasak parodos kuratorių, juos lemia daugelis faktorių: dėstančių šią discipliną menininkų kartų kaita, studijų programų tikslų ir uždavinių pokyčiai, piešimui skiriamo laiko trukmės mažėjimas, edukacinė bei estetinio, meninio ugdymo kaita, skaitmeninių technologijų įsigalėjimas. Bet piešimo, kaip disciplinos, mokymosi svarba asmenybei plėtojant aplinkinio pasaulio formų ir spalvų suvokimą, siekiant pastabumo, formų suvokimo ir erdvinio mąstymo, išlieka nepakitusi.

Kviečiame apsilankyti!

Parodos kuratorės: Sigutė Bronickienė, Birutė Šležienė

Paroda veikia: 2023 04 11 – 05 12