Vasario 19 d.

 14:00

Kauno kolegijos Aktų salė

Vasario 19 d., pirmadienį, 14 val. kviečiame Kauno kolegijos darbuotojus ir studentus susitikti su režisieriumi Arvydu Barysu. Šiuo renginiu bus pradėtas Vadybos ir ekonomikos fakulteto organizuojamas renginių ciklas „Šimtmetis su žymia asmenybe“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti.  Susitikimas vyks Aktų salėje (Pramonės pr. 20, I aukštas).

Šio renginio metu garsus režisierius papasakos apie savo kuriamus filmus, pademonstruos sukurtų juostų retrospektyvą ir susirinkusiuosius džiugins gitaros skambesiu. Susitikime A. Barysas supažindins su naujausia kino juosta „Įsimylėję Kuršių neriją“, perteikiančią Kuršių nerijos gamtos grožį ir darną su šiuolaikine civilizacija, kurią puoselėja Neringos gyventojai. Taip pat bus pristatytos kelios ištraukos iš filmų ciklo „Žymiausi pasaulio lietuviai“.  Ši filmuota medžiaga  apie visame pasaulyje išsibarsčiusius Lietuvos gyventojus: menininkus, mokslininkus, architektus, dvasininkus, verslininkus, finansininkus ir sportininkus.

A. Barysas – režisierius, operatorius, scenaristas, prodiuseris, 1992-aisiais įkurtos Arvydo Baryso filmų kūrimo kompanijos vadovas. A. Barysas yra sukūręs daugiau nei 100 įvairaus žanro filmų,  pasakojančių apie ypatingas asmenybes ir jų gyvenimus, kultūros paveldą, gamtą, ekologinį švietimą, edukaciją ir sintezę tarp jų. Režisieriaus kuriami filmai – poetiški, pagrįsti reta medžiaga, kurią autorius „medžioja“ panašiai kaip mokslininkas: pats ieško šaltinių, daug skaito, konsultuojasi su specialistais, neskaičiuoja savo laiko „gaudant“ retą vaizdą, žodį ar įspūdį. Žiūrovas gauna ne tik estetinį pasitenkinimą, bet ir per jo kameros „akį“ pamato ką nors nauja arba sena nauju žvilgsniu. A. Baryso filmai yra pelnę pripažinimą Lietuvoje ir prestižinius tarptautinius įvertinimus.