2022 m. liepos 2–29 d.

Birštono Kurhauzas (B. Sruogos g. 2, Birštonas)

Liepos 2 d. (šeštadienį) 15 val. Birštono Kurhauze (B. Sruogos g. 2, Birštonas) atidaroma Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Dizaino studijų programos lektorės, grafikės Sigutės Bronickienės personalinė paroda „Dialogas“, kurioje eksponuojama dalis grafikos estampų, sukurtų per pastarąjį dešimtmetį.

Lektorės kūriniai išsiskiria tuo, jog yra atspausti ant menininkės pagaminto popieriaus. Rankų darbo popieriaus formavimas, dažymas – tai kūrybinio proceso dalis, ne mažiau svarbi nei kūrinio raižymas ir atspaudo kūrimas. Aukštas popierius ir spaudos būdas suteikia galimybes išgauti gilų atspaudo reljefą, kuriame žaidžia šviesa ir šešėlis, atsiskleidžia faktūrų įvairovė. Tačiau atspaudus menininkė spaudžia ne tik ant popieriaus. Originaliai savo darbuose lektorė panaudoja ir unikalias odos medžiagos galimybes.

S. Bronickienė yra respublikinių ir tarptautinių parodų dalyvė. Kūrėjos mažo formato piešiniai, grafikos darbai eksponuoti parodose: Makedonijoje, Serbijoje, Lenkijoje, Latvijoje, JAV, Bulgarijoje, Australijoje, Japonijoje, Kroatijoje, Estijoje. Greta pedagoginės veiklos, lektorė daug metų dirbo knygos dizaino srityje leidykloje „Šviesa“, o jos iliustruoti vadovėliai eksponuoti Frankfurto, Leipcigo, Talino knygų mugėse.

Už kūrybą menininkė yra pelniusi tarptautinių ir respublikinių apdovanojimų: tarptautinėje grafikos miniatiūros parodoje-konkurse, vykusiame JAV, lektorė pelnė „Graphic Chemical & Ink Company“ apdovanojimą, tarptautiniame konkurse-parodoje „Ex libris. 100 mūsų laisvės vizijų“, vykusiame Alytuje, menininkė apdovanota pirmąja vieta. Pirmąją vietą S. Bronickienė pelnė ir Bulgarijoje vykusioje XIX–oje tarptautinėje parodoje-konkurse „Painting & Mixed Media“. Už fundamentalių vertybių puoselėjimą kūryboje lektorė buvo apdovanota „Geriausio 2019 metų kūrinio“ parodoje. 2021 metais vykusiame V-ajame tarptautiniame ekslibrisų konkurse „Trakams – 700. Tapatybės beieškant: trakiečio DNR“ lektorė apdovanota laureato diplomu, o metais anksčiau surengtame konkurse „Trakų pusiasalio pilis: vienaragis – kultūrinio, istorinio paveldo simbolis“ pelnė trečiąją vietą.

Parodos kuratorė: Sigutė Bronickienė

Paroda veikia: 2022 07 02 – 2022 07 29