Lapkričio 25 d.

10 val.

Pramonės pr. 22A, 2-202 aud.

Kauno kolegijos ir kitų miestų bei regionų studentai, moksleiviai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai lapkričio 25 d. nuo 10 val. kviečiami hibridiniu būdu dalyvauti seminare-diskusijoje „Europos Sąjunga: sanglaudos politika ir investicijos į Europos žaliąjį kursą“.

Kaip pasakoja renginio organizatoriai, renginio metu numatoma aptarti dabartinius Europos iššūkius ir sanglaudos politikos vaidmenį, išryškinant Europos Sąjungos paramos Lietuvai po 2020 m. perspektyvas, galimybes bei prioritetines paramai sritis.

Seminaro-diskusijos metu įvairių visuomeninių organizacijų atstovai apžvelgs, kaip ES sanglaudos politika sąlygojo Lietuvos žmonių gerbūvį bei kokie sėkmingiausi Lietuvos „žalieji“ projektai vykdomi ES lėšomis. Renginio dieną aplinkosauginį švietimą populiarinančios iniciatyvos „Kita forma“ direktorė, ekologijos  ekspertė Vaida Griškevičienė dalinsis žiniomis ir patirtimi apie ekologinį dizainą. Kaip žaliosios inovacijos pakeis ES ekonomiką ir mūsų kasdienybę, prognozes pateiks K. Kužmarskytė – VšĮ „Lietuvos inovacijų centro“ Inovacijų analizės ir politikos departamento konsultantė.

„Klimato krizė“ dar kitaip vadinama „klimato kaita“ – viena opiausių žmonijos problemų, kurią sprendžiant itin reikalinga valstybių vienovė. Kaip iššūkiai šiame kontekste gali virsti galimybėmis, pristatys Žaliosios politikos instituto ekspertė I. Budraitė.

Taip pat renginio dieną bus galima išgirsti, kaip europinė parama panaudojama Lietuvoje: bus aptariamas ES Sanglaudos politikos įgyvendinimas Kaune, ES fondų investicijos Šakių rajono savivaldybėje bei „Žalieji“ projektai Raseinių rajono savivaldybėje.

Renginys vyks hibridiniu būdu: Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 22A, 2-202 aud.) ir dalyvaujant virtualiai.

Dalyvių registracija vyks iki lapkričio 24 d. (trečiadienio) 12 val. Prisijungimo nuoroda išsiunčiama po registracijos. 

Seminarą-diskusiją „Europos Sąjunga: sanglaudos politika ir investicijos į Europos žaliąjį kursą“ organizuoja Kauno kolegijos Verslo fakulteto Vadybos ir teisės katedra. Šis renginys – tai „Informavimo priemonių ciklo apie ES sanglaudos politiką ir jos poveikį piliečių gyvenimo kokybei“ (pagal projektą Nr. 2020CE16BAT099) dalis.