Lapkričio 18 d.

10 val.

Lapkričio 18 d. Lietuvoje ir visoje Europoje kasmet minima Europos supratimo apie antibiotikus diena. Minint šią dieną ir siekiant atkreipti Kauno kolegijos bendruomenės narių dėmesį į atsakingą antibiotikų vartojimą, Kauno kolegijos Medicinos technologijų ir dietetikos katedros lektorės kviečia į nuotolinį seminarą-diskusiją „Antibiotikus vartok atsakingai”, kuris vyks lapkričio 18 d. 10 val.

Seminaro organizatorė ir pranešėja, Medicinos fakulteto lektorė Albina Vaičiulevičienė atskleidžia didžiausią klaidą, kuri daroma vartojant antibiotikus ir pažymi, kad itin svarbu juos vartoti taip, kaip paskyrė gydytojas.

„Mes kiekvienas esame atsakingas už teisingą antibiotikų vartojimą būtent taip, kaip juos vartoti paskyrė gydytojas. Dažnas ligonis geriau pradeda jaustis greičiau nei praėjo antibiotikų vartojimui paskirtos dienos, todėl nutraukia jų vartojimą savo nuožiūra. Tačiau tai – didžiausia klaida. Neteisingas antibiotikų vartojimas skatina atsparių bakterijų vystymąsi, naikina gerąsias organizmo bakterijas. Reiškinys, kai vaistai nebeveikia bakterijų, vadinamas antimikrobiniu atsparumu. Kiekvieną kartą, kai vartojame antibiotikus, jautrios bakterijos yra sunaikinamos, o atsparios – lieka, dauginasi.  Dėl tokio vartojimo bakterijos tampa atsparios vaistams“, – sako A. Vaičiulevičienė.

Seminaro tikslas – informuoti sveikatos priežiūros specialistus ir visuomenę apie antibiotikus, antibiotikams atsparių bakterijų keliamą grėsmę visuomenės sveikatai bei plėtoti supratimą apie teisingą antibiotikų vartojimą.

PROGRAMA

10.00–10.10 Seminaras atidarymas. Sveikinimo žodis

10.10–10.30 Antibiotikai: nuo penicilino iki šiuolaikinės medicinos
Pranešėjai: Žaneta Maželienė (LSMU Mikrobiologijos ir virusologijos institutas, Kauno kolegijos Medicinos fakultetas)
dr. Asta Aleksandravičienė (Kauno kolegijos Medicinos fakultetas, VDU, GMF)

10.30–10.50 Klinikinių Staphylococcus aureus padermių atsparumas antibiotikams
Pranešėjai: Žaneta Maželienė (LSMU Mikrobiologijos ir virusologijos institutas, Kauno kolegijos Medicinos fakultetas)
Rita Plančiūnienė (LSMU Mikrobiologijos ir virusologijos institutas)
Sidona Lastauskaitė (Kauno kolegijos Medicinos fakultetas)

10.50–11.10 Mikroorganizmų jautrumo antibiotikams vertinimas
Pranešėjai: Albina Vaičiulevičienė (Kauno kolegijos Medicinos fakultetas)

11.10–11.20 Žinios apie antibiotikų vartojimą
Pranešėjai: Evelina Dailidaitė (Kauno kolegijos Medicinos fakultetas)

11.20–11.30 Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams – visuomenės sveikatos problema
Pranešėjai: dr. Jolita Kirvaitienė (LSMU MA VSF ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto lektorė, Kauno, apskrities antimikrobinio atsparumo valdymo grupės narė)

11.30–12.00 Seminaro apibendrinimas. Diskusijos