Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra tęsia projektą „XX a. I pusės gyvenamųjų interjerų paveldas: jo atkūrimo galimybės ir patrauklumo visuomenei

 didinimas“ ir kviečia dalyvauti likusiuose projekto renginiuose. Spalio mėnesį vyks net du renginiai, kuriuose bus pristatytas tarpukario laikotarpio interjerų dizainas, jo istorija ir atkūrimo iššūkiai.

Tarpukaris – trumpas, tačiau permainingas laikotarpis, kuriame persipynė vakarietiškumo ir ideologizuoto tautiškumo siekiai, neaplenkę ir interjero dizaino. Vietinis modernizmas, dekoratyvus art deco ir liaudies meno stilizacijos – visa tai suteikė Pirmosios Lietuvos Respublikos laikotarpiui išskirtinumo.

Abu renginius sudarys teorinė ir praktinė dalys.

Spalio 12 d. ir 19 d., 18 val. vykstančio renginio teorinės dalies metu Kauno kolegijoje (Pramonės pr. 20, 1-51 aud.) žiniomis apie išliekamąją vertę turinčius interjero artefaktus pasidalins menotyrininkė dr. Aistė Dičkalnytė, kuri skaitys paskaitą „Tarpukario miestiečių interjerai: tarp modernumo ir tradicijų“. Paskaitos metu bus galima sužinoti, kaip atrodė prieškario gyventojų namai, kokios vyravo mados ir kaip interjerai pasikeitė vykstant modernizacijai.  Bus apžvelgtas minėto laikotarpio dizaino unikalumas, jo įvairumas, technologijos, formų ir dekoro sąsajos bei tam įtakos turėjęs sociokultūrinis kontekstas.

Praktinę dalį sudarys edukacinė paskaita, kurios metu meninių baldų restauratorius Aurelijus Blažinauskis pakvies į Kauno kolegijos dirbtuves ir papasakos apie reikalingus senųjų baldų restauravimo etapus, atskleis, kada, tinkamai pasirinkus medžiagas, baldą galima atnaujinti patiems, o kada verčiau kreiptis į šios srities specialistą. Restauratorius atsakys ir į praktinius klausimus apie XX a. I p. baldų ir kitų dekoro elementų restauravimo ypatumus ir iššūkius.

Į renginius kviečiame akademinę bendruomenę, paveldosaugos, architektūros ir dizaino specialistus bei visus tarpukario interjerų paveldu, restauravimo galimybėmis besidominčius asmenis.

Renginių metu bus fotografuojama / filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Renginių informacija:

Spalio 12 d., 18 val., Kauno kolegija, Pramonės pr. 20, 1-51 aud.

Spalio 19 d., 18 val., Kauno kolegija, Pramonės pr. 20, 1-51 aud.

Norint dalyvauti renginyje, būtina užsiregistruoti!

Projektą finansuoja: