2023 m. liepos 3 – rugpjūčio 4 d.

Kauno kolegijos Menų akademija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas, III aukštas)

Vincas Grybas (1890–1941) – vienas žymiausių XX a. pirmosios pusės lietuvių skulptorių. Jo kurtos pelėdų skulptūros puošia Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos teritoriją juosiančią tvorą ir yra tapusios šios, Pelėdų kalno vardu vadinamos, vietos simboliu.

Iki rugpjūčio 4 d. Kauno kolegijos Menų akademijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas, III aukštas) eksponuojama Dailės kūrinių konservavimo ir restauravimo studijų programos pirmakursių paroda „Dešimt pelėdų“, kurioje pristatomuose tapybos darbuose studentai kūrybiškai interpretuoja pelėdos simbolį, atlikdami skirtingas kompozicines užduotis. Dešimties kūrinių kolekcija simboliškai perteikia ir aukščiausią įvertinimą akademiniame lygmenyje (10 balų – puikiai), o tai pabrėžia pelėdos, kaip išminties ir mokslo simbolio reikšmę.

Pasinaudodami grafiniu „Kompozicijos pagrindų“ lektorės Eglės Aleknaitės V. Grybo pelėdos eskizu, kurtu iš nuotraukų, kadangi paties skulptoriaus darbų eskizai buvo sunaikinti jam išvykus studijuoti į Paryžių, ir gilindamiesi į kiekvienam iš jų paskirtas individualiais užduotis: sukurti centrišką, asimetrinę, ritminę ar kitokią kompoziciją, pirmakursiai nutapė paveikslus, kuriuose pelėdos tarsi atgyja – tampa ryškesnės, gyvesnės. „Studentai turėjo ne tik estetiškai, meniškai drobėje pavaizduoti pelėdą, bet ir ją dekonstruoti, laikydamiesi kompozicijos taisyklių. Būsimiems restauratoriams yra labai svarbu matyti objektą iš visų pusių ir gebėti pašalinti ne tik jo defektus, bet ir atkurti detales, – pažymi E.  Aleknaitė, – su kiekvienu studentu dirbome individualiai. Pradėdami nuo eskizų ir kryptingai eidami link galutinio rezultato – paveikslo. Jiems ši užduotis buvo labai įdomi, nes leido išlaisvinti fantaziją. Labai džiaugiuosi pirmakursių motyvacija ir pasiektais rezultatais, kuriuos galime pristatyti parodoje.“

Spalio mėnesį paroda „Dešimt pelėdų“ bus eksponuojama Vinco Grybo memorialiniame muziejuje, Jurbarke. Muziejaus vedėja, V. Grybo anūkė, Rasa Grybaitė džiaugiasi lektorės E. Aleknaitės iniciatyva supažindinti studentus su skulptoriaus kūrybiniu palikimu, kuris naujai atgimsta įdomiuose jų paveiksluose.

Parodos dalyviai: Evelina Semaško, Erdvilė Tenytė, Paula Kupstaitė, Rugilė Verikaitė, Miglė Sarvutytė – Gailiūnienė, Viltė Nacaitė, Rima Žiauberytė, Raminta Snudaitytė, Rugilė Paukštaitytė, Gabrielė Trofimovaitė

Parodos kuratorė: Kauno kolegijos lektorė Eglė Aleknaitė

Paroda veikia: 2023 07 03 – 08 04