2022 m. rugsėjo 3–23 d.

Dusetų dailės galerija (Vytauto g. 54, Dusetos, Zarasų raj.)

Iki 2022 m. rugsėjo 23 d. Dusetų dailės galerijoje (Vytauto g. 54, Dusetos, Zarasų raj.) eksponuojama personalinė Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Fotografijos studijų programos lektoriaus, fotomenininko Žilvino Glušinsko paroda, kurioje pristatomos net trys menininko sukurtos fotografijų serijos: „Time against Corona“, „Japan – Japin“ ir „Neskęstanti Venecija“.

Fotografijų serijos „Time against Corona“ kūriniai, atspausti „lith print“ technika ant seno, pelėsiais padengto popieriaus, sudomina žiūrovą estetika, praplečiančia fotografinio vaizdo „perskaitymo“ galimybes – nuotrauka suvokiama ne tik kaip akimirkos fiksacija, kurioje ieškoma realybės atspindžių, tačiau ir kaip tikrovės interpretacija – savita, paslaptinga.

Per pastaruosius kelerius metus fotografijų serija „Japan – Japin“ buvo pristatyta personalinėse ir grupinėse parodose užsienyje. Serijos kūriniuose Ž. Glušinskas atskleidžia kitokį Japonijos, šalies, kurioje senos tradicijos ir moderniosios technologijos yra vienos šalia kitų, vaizdą. Greitas megapolio ritmas fotomenininko kadruose sulėtėja – ilgaamžių šventyklų rimtis ir didybė persipina su architektūriška dangoraižių ritmika, skubančios minios žmonių neužgožia ramiai ir lėtai nuošalėje žingsniuojančių gyvenimo stebėtojų. Kiekviena fotografija yra ypatinga ir išsiskirianti dar ir dėl to, jog yra atspausta rankomis, naudojant cianotipijos metodą.

Fotografijų seriją „Neskęstanti Venecija“ sudaro 2010–2015 m. kelionių po Veneciją metu užfiksuotos akimirkos. Nuotraukos, atspaustos fotomenininko mėgiama ir įvaldyta „lith print“ technika, suteikia galimybę žiūrovui persikelti į nuostabiąją Veneciją ir pasimėgauti jos kasdienybe.

Ž. Glušinskas priskiriamas viduriniosios kartos fotografams, kurie, kurdami šiuolaikinę fotografiją, eksperimentuoja su analoginės fotografijos technikomis. Fotomenininkas techninį ir inžinieriaus išsilavinimą įgijo Kauno technologijos universitete, tačiau jo bandymai su analogine fotografija prasidėjo dar mokykloje. Nuo 2001 m. Ž. Glušinskas profesionaliai kuria tik analoginės fotografijos srityje. Techninis išsilavinimas ir ilgametė praktika eksperimentuojant su technikomis leidžia jam formuoti savitą ir atpažįstamą stilių. Nuo 2016 m. fotomenininkas yra JPPS (Japan Pinhole Photographic Society) narys. 2021 m. Ž. Glušinskui suteiktas Meno kūrėjo statusas.