2023 m. gruodžio 12 d. – 2024 m. sausio 31 d.

Kauno kolegijos bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centras (Pramonės pr. 22A, Kaunas)

Kauno kolegijos bibliotekos ir mokslinės komunikacijos centre (Pramonės pr. 22A, Kaunas) eksponuojama personalinė Menų ir ugdymo fakulteto Pedagogikos katedros docentės dr. Sigitos Saulėnienės akvarelių paroda „Laukimas“.

Akvarelė – universali vaizduojamosios dailės šaka. Jos raiškos formos įvairuoja nuo klasikinės akvarelės iki objektų, instaliacijų ar video darbų, kuriuose akvarelė apsijungia su kitomis meno formomis. Šiuolaikiniai menininkai ne tik renkasi sausą ar šlapią akvarelės techniką, bet ir drąsiai eksperimentuoja su vandens, oro temperatūromis, pačių gaminamais spalvų pigmentais.

Dr. S. Saulėnienė, meistriškai įvaldžiusi klasikinės akvarelės techniką, parodoje pristato kūrinius, kuriuose atveriamas augalijos pasaulio grožis. Švelnaus, šviesaus ilgesio kupinuose autorės darbuose floros spalvų, formų unikalumas įtaigiai perteikiamas keliais akvarelės sluoksniais ir lengvu piešiniu. Autorė dėmesingai ir jautriai žvelgia į ją supančią aplinką, todėl joje atrastus motyvus kūriniuose ji perteikia vizualinės raiškos priemonėmis papasakodama unikalią kiekvieno, plačiai prasiskleidusio gėlės žiedo, vėjo glostomo augalo lapo, pavėsyje besislepiančio žolės stiebelio istoriją.

Pasak vieno žinomiausių Lietuvos dailininkų – akvarelininkų Eugenijaus Nalevaikos, vis dar vyrauja stereotipas, kad akvarelė tinkama tik eskizuoti ar greitam kūrybiniam rezultatui pasiekti plenerų, simpoziumų metu. Tačiau akvarelė yra savarankiška ir šiuolaikiška kūrybos priemonė, žavinti savo subtilumu, lengvumu, grožiu.

Paroda eksponuojama: 2023 12 12 – 2024 01 31