Lapkričio 14 d.

8.30–10.00 val.

K. Petrausko  g. 15, Puodžių g. 11, Muitinės g. 15, Pramonės pr. 22.

„Apšvieskime diabetą” – tokiu raginimu šiemet tarptautinė diabeto federacija kviečia žadinti pasaulio bendruomenės budrumą, kad jos nariai rūpintųsi savo sveikata. Šiais metais su visų žmonių pagalba siekiama mėlyna šviesa apšviesti daugiau kaip 500 objektų. Prie iniciatyvos prisideda ir Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Biomedicinos diagnostikos katedros darbuotojai, kviečiantys Alma Mater bendruomenę lapkričio 14-ąją pasitikrinti gliukozės kiekį kraujyje.

Diabetas yra lėtinė liga, kuria susergama dėl nepakankamos insulino gamybos kasoje arba sutrikusio jo veikimo audiniuose. Insulinas yra hormonas, kurio reikia, kad kraujo gliukozė patektų į ląsteles ir būtų paversta energija. Tiek insulino stoka, tiek sutrikusi jo veikla gausina gliukozės kraujyje kiekį. Laiku nediagnozavus sutrikimo – pažeidžiamos organizmo kraujagyslės, įvairūs audiniai ir organai. Diabeto dienos simbolis yra mėlynas ratas, reiškiantis vienybę kovoje su diabetu.

II tipo cukrinis diabetas pradžioje jokių simptomų ar požymių neturi, todėl nemaža dalis sergančiųjų net nežino, kad serga.

Biomedicinos diagnostikos katedros darbuotojai kviečia kolegas ir studentus pasitikrinti gliukozės kiekį kapiliariniame kraujyje.

Nebūkite abejingi savo sveikatai!

Š. m. lapkričio 14 d. 8.30–10.00 val. gliukozės koncentracija kapiliariniame kraujyje bus matuojama šiuose Kauno kolegijos padaliniuose:

  • Medicinos fakultetas, K. Petrausko g. 15,
  • Medicinos fakultetas, Puodžių g. 11,
  • Medicinos fakultetas, Muitinės g. 15,
  • Technologijų fakultetas, Pramonės pr. 22.

 Rekomenduojama atvykti nepusryčiavus, negėrus, iš vakaro saldžiai neprivalgius, nevartojus alkoholinių gėrimų, vengti didelio fizinio krūvio.