2024 m. rugsėjo 24–25 d.
Kasmet rugsėjo 27 d. minima Pasaulinė turizmo diena, kurios metu kalbama apie turizmo svarbą bei įtaką įvairioms visuomeninio gyvenimo sritims. 2024 m. šios dienos tema – „Turizmas ir taika“ – atkreipia dėmesį į labai svarbų turizmo vaidmenį puoselėjant taiką, supratimą bei bendradarbiavimą tarp tautų ir kultūrų.
Pasaulinės turizmo dienos proga Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra rugsėjo 24–25 dienomis organizuoja jau tradiciniu tapusį Turizmo forumą, kurio metu bus aptariami įvairūs taikos ir krizių laikotarpių turistinių veiklų aspektai ir patirtys.
Turizmo vystymas prisideda prie įvairių regionų ekonominės plėtros, kas gali lemti socialinį stabilumą, sumažinti konfliktų tikimybę, kurti taikią aplinką. Taikiam turizmui svarbus vietos bendruomenių įsitraukimas, kultūros paveldo puoselėjimas. Taip stiprinami socialiniai ryšiai, skatinama vienybė, bendro tikslo siekimas, mažėja socialinė atskirtis. Taikus turizmas skatina ir tarpkultūrinę sąveiką, kuriai svarbu abipusė pagarba, tolerancija, supratimas.
Pasaulinės turizmo dienos 2024 forumo programa
Rugsėjo 24 dieną vyksiantis forumas atskleis turizmo svarbą ir jo poveikį taikai, kultūros paveldui bei socialiniam stabilumui. Šis renginys suteiks galimybę išgirsti įvairių sričių ekspertų įžvalgas, kurios praturtins diskusijas apie tai, kaip turizmas gali paveikti tarpkultūrinį supratimą, bendruomenių stiprinimą, kultūros paveldo apsaugą.
Šarūnas Jasiukevičius, rinkodaros komunikacijos agentūros „Point media“ vadovas, prodiuseris ir projekto „Praeities žvalgas“ kūrėjas, kalbės tema „Iš turizmo į karinę paramą“. Š. Jasiukevičius nagrinės, kaip turizmo sektoriuje įgytos patirtys ir įgūdžiai gali būti pritaikomi teikiant paramą krizės laikotarpiais ir kaip tai gali prisidėti prie visuomenės bei valstybių tikslų siekimo.
Dr. Janos Debreceni, Budapešto verslo universiteto vyresnysis lektorius, pristatys temą „Naujųjų kartų įgūdžių tyrimas turizmo ir svetingumo srityje“. Jis analizuos, kaip šie įgūdžiai gali padėti prisitaikyti prie sparčiai besikeičiančių pasaulio tendencijų ir iššūkių.
Tomas Tumalovičius, „Nuotykių fabriko“ įkūrėjas ir kelionių vadovas, pasidalins savo įžvalgomis apie tai, kaip išlaikyti entuziazmą keliaujant neapibrėžtumo sąlygomis. T. Tumalovičius aptars strategijas ir patarimus, kaip neprarasti motyvacijos ir džiaugsmo keliaujant nepaisant neaiškių sąlygų ir iššūkių.
Žemaitijos nacionalinio parko direkcijos direktorius Ramūnas Lydis pristatys temą „Šaltojo karo ekspozicija“. R. Lydis aptars, kaip ekspozicija padeda suvokti istorinius įvykius ir jų ilgalaikį poveikį regiono identitetui bei turizmo patirčiai. Šis pranešimas suteiks įžvalgų apie tai, kaip istorijos interpretacija ir eksponavimas gali praturtinti turizmo patirtį ir skatinti giliau pažinti regiono kultūrinį kontekstą.
Dr. Ingrida Veliutė, kultūros paveldo tyrinėtoja, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos generalinės direktorės pavaduotoja mokslui ir strateginei plėtrai, kalbės tema „Kaip disonuojančiam paveldui suteikti tapatumo vertę? Bendruomenių ir turistų įtaka istorinio pasakojimo konstravimui“. I. Veliutė nagrinės, kaip bendruomenių ir turistų įsitraukimas gali padėti sukurti prasmę ir tapatumą istoriniam paveldui.
Robertas Motuzas, Kultūros paveldo departamento direktoriaus pavaduotojas, kartu su Asta Raškevičiūte-Šimkevičiene, projekto „Kultūros paveldo IS konsolidavimas ir modernizavimas“ duomenų analitike, Kauno kolegijos Verslo fakulteto dėstytoja, pristatys temą „Roges ruošk vasarą, o ratus – žiemą“ arba keli scenarijai kaip taikos metu įgalinti informacines technologijas prisidėti prie paveldo išsaugojimo ir turizmo plėtros. Jie aptars, kaip informacinės technologijos gali būti naudojamos kuriant tvarius sprendimus kultūros paveldo išsaugojimui ir efektyviam turizmo valdymui net ir kintančiomis sąlygomis.
Forumo dalyviai turės puikią progą ne tik išgirsti, kaip turizmas gali padėti spręsti globalius iššūkius, bet ir aktyviai prisidėti prie diskusijų apie įvairius aspektus, susijusius su tarpkultūriniu dialogu ir kultūros paveldo išsaugojimu. Renginys skatins inovatyvius sprendimus ir praktiką, siekiant sustiprinti bendruomenių ryšius, pagerinti turizmo praktiką ir prisidėti prie taikesnių ir tvaresnių globalių santykių. Diskusijų metu bus ieškoma būdų, kaip efektyviai panaudoti turizmo potencialą siekiant socialinio stabilumo ir kultūrinio supratimo, užtikrinant, kad šios iniciatyvos atitiktų šiuolaikinius poreikius.
Rugsėjo 25 d., antros forumo dienos metu, Kauno kolegijos studentams bus organizuojamos ekskursijos po įvairias istorines Kauno vietas. Ši veikla studentams suteiks galimybę giliau pažinti miesto istoriją ir kultūrą, papildant forumo metu nagrinėjamas temas.
Pasaulinės turizmo dienos forumą organizuoja Kauno kolegijos Verslo fakulteto Turizmo ir laisvalaikio vadybos katedra.
Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti patalpinti viešai prieinamose vietose: socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei tolesnėje renginio komunikacijoje.