Kovo 1 d. – birželio 1 d.

Biblioteka ir informacijos išteklių centras (Pramonės pr. 22A, Kaunas)

Meninė knygrišystė – tai plati erdvė reikštis kūrėjo fantazijai, profesionalumui, individualumui. Džiugu, jog būtent Kauno kolegijos Menų akademijoje dėstoma Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programa prisideda prie meninės knygrišystės populiarinimo, ugdant jaunąją menininkų kartą ir perduodant jai ne tik šio amato tradicijas, bet ir skatinant jaunųjų kūrėjų saviraiškos laisvę, kuri turi įtakos naujų tradicijų formavimuisi. Programos dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė plečia tradicinį studentų požiūrį į knygą, ragindama į ją pažvelgti ne tik kaip į informacijos saugotoją, bet ir kaip į kultūrinį simbolį – kūrybos ir saviraiškos objektą.

Geriausius Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dekoratyvinės odos plastikos specializacijos studentų kūrinius jaunieji menininkai pristato L. Grabauskienės kuruotoje parodoje „Nuo suvenyro iki autorinės knygos“.

Kūriniuose studentai vizualizuoja knygos turinį, perteikdami individualų požiūrį, todėl jų darbuose knyga įgauna netikėtą pavidalą ar transformuojasi į skulptūrinę formą. Knyga jauniesiems menininkams tampa simboliu ir kūrybinio įkvėpimo šaltiniu.

Parodos kuratorė: Lolita Grabauskienė.