2024 m. sausio 18 – kovo 31 d.

Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus (V. Putvinskio g. 55, Kaunas)

Nuo sausio 18 d. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas) eksponuojama Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Objektinio meno studijų programos dėstytojos, odos menininkės Lolitos Grabauskienės kuruojama „DermArs“ grupės odos objektų paroda „Gyvenimas meno formose“.

Parodos pavadinimas atskleidžia bendrą „DermArs“ grupės menininkų požiūrį į kūrybą, supantį pasaulį ir įvykius, kurie neišvengiamai paliečia kiekvieną, yra išgyvenami, išjaučiami giliai širdyje ir įgauna individualią meninę išraišką kūrinyje.

Ekspozicijoje pristatomuose odos objektuose siekiama atskleisti tiek odos medžiagų ir technikų galimybes bei įvairovę, tiek kūrėjų stilių, idėjų amplitudę, menines interpretacijas. Tobulėjant technologijoms atsiranda vis naujų priemonių, platesnių odos medžiagos panaudojimo galimybių, todėl kartais eksperimento būdu gimę kūriniai nustebina ne tik žiūrovus, bet net ir pačius autorius.

Per ilgą odos meno gyvavimo laikotarpį Lietuvoje pasikeitė ne viena odos menininkų karta. Daugelis šios srities atstovų studijavo odos meną Estijos valstybiniame universitete (dabar: Talino dailės akademija). Šiuo metu Lietuvoje yra vienintelė vieta – Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademija, tęsianti Kauno meno mokyklos tradicijas ir rengianti odos dailės profesionalus.

Tačiau plastinės odos savybės vilioja ir kitų sričių menininkus, atradusius ir savaip panaudojančius odos medžiagų galimybes savo kūryboje. Siekiant suvienyti šioje srityje dirbančius kūrėjus, Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus Odos meno sekcijos narių iniciatyva 1998 m. susikūrė neformali Kauno odos menininkų grupė „DermArs“ (liet. odos menas), kuri jau 26-erius metus tęsia aktyvią kūrybinę ir parodinę veiklą, siekdama palaikyti ir populiarinti šią unikalią meno šaką, dalintis patirtimi ir pristatyti odos meno kūrinius visuomenei.

Galima drąsiai teigti, kad Lietuvos menininkai atrado savitą stilių ir savaip interpretuoja odos medžiagų technologines galimybes. Jų sprendimai yra originalūs, netikėti ir intuityvūs, įtakoti europinio meno tradicijų, lietuviško mentaliteto bei ilgametės kūrybinės patirties.

Parodos autoriai: Jūratė Armonavičiūtė, Danutė Gajauskienė, Lolita Grabauskienė, Gražina Kuprevičienė, Virginija Ligeikienė, Rasa Mačiulienė, Relita Mielė, Algimantas Šlapikas, Ramutė Toliušytė.

Parodos atidarymo renginys – sausio 18 d., ketvirtadienį, 17 val. Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje (V. Putvinskio g. 55, Kaunas). Maloniai kviečiame apsilankyti! Renginys viešas, gali būti filmuojama ir fotografuojama. Dalyvaudami renginyje sutinkate būti matomi renginio nuotraukose, vaizdo įrašuose ir esate informuoti, kad šios nuotraukos, vaizdo įrašai gali būti skelbiami viešai.

Parodos kuratorė – Lolita Grabauskienė
Parodos koordinatorė – Violeta Karmalavičienė
Grafikos dizaineris – Jonas Vaikšnoras

Paroda veikia: 2024 01 18 – 2024 03 31