Birželio 12 d. – liepos 10 d.

Restoranas „Kurhauzas“ (B. Sruogos g. 2, Birštonas)

Birželio 12 d. Birštono restorane „Kurhauzas“ (B. Sruogos g. 2, Birštonas) atidaroma tarptautinė odos objektų paroda „Baltų ženklai šiuolaikinėje odos dailėje“, kurioje dalyvauja Kauno kolegijos Menų ir ugdymo fakulteto Menų akademijos Stiklo, keramikos, odos, tekstilės meno studijų programos dėstytoja, odos menininkė Lolita Grabauskienė ir Dizaino studijų programos dėstytoja, grafikė Sigutė Bronickienė. Ekspozicija skiriama lietuvių tautos šviesuolei, mokslininkei Marijai Gimbutienei, kuriai baltų gyvensena ir kultūra buvo vienas iš svarbiausių mokslinių tyrinėjimų objektų, ir kurios šimtosios gimimo metinės bus minimos šiais metais.

Tradicinėje, penkerius metus iš eilės rengiamoje, teminėje odos dailės parodoje savo darbus pristatys trylika autorių iš Lietuvos ir Latvijos, kurių  didžioji dalis – neformalios Kauno menininkų grupės DermArs (derma ars (lot.) – odos menas) nariai. Be profesionalių odos menininkų darbų šioje parodoje bus galima pamatyti ir kitų meno sričių dailininkų kūrinius. Visus juos vienija pasirinkta medžiaga – oda ir tema – Baltų ženklai, kuri yra tiek pat svarbi ir lietuviams, ir latviams, turintiems baltiškas šaknis, bendras kultūrines, istorines ir asmenines patirtis. Baltų ženklai yra viena seniausių energijos ir informacijos perdavimo formų pasaulio istorijoje. Išskirtinis kiekvieno ženklo poveikis yra susijęs su gamta, pasąmone, mintimis. Mūsų protėviai tikėjo, kad ženklai ir simboliai savo energetine galia keičia daiktų pobūdį, jų esmę, įtakoja aplinką, žmones ir įvykius. Mus supančiame pasaulyje yra daugybė simbolių, todėl visi esame šios kultūrinės ir mentalinės aplinkos dalis, įtakojami nuo gimimo iki pat mirties.

Kviečiame apsilankyti!

Parodos dalyviai: Algimantas Šlapikas, Gražina Kuprevičienė, Lolita Grabauskienė, Relita Mielė, Ramutė Toliušytė, Danutė Gajauskienė, Jūratė Armonavičiūtė, Sigutė Bronickienė, Roma Serapinaitė, Jolanta Dambrauskienė, Ilona Junevičienė, Loreta Stankutė, Liene Eltermane

Parodos organizatoriai: neformali Kauno menininkų grupė DermArs

Paroda veikia: 2021 06 12 – 2021 07 10

Parodos organizatorių inf.