Spalio 29 d.–lapkričio 19 d.

„Pelėdų kalno“ galerija (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas)

Kauno kolegijos Menų akademijos „Pelėdų kalno“ galerijoje (A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) nuo spalio 29 d. bus eksponuojama paroda „Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka“, kurioje pristatomi profesionalūs Aukštaitijos regiono vizualaus meno kūrėjai.

Pirmoji Aukštaitijos dailės paroda įvyko 1995-aisiais, vėliau – ekspozicijų organizavimas nutrūko, tačiau 2005-aisiais parodų tradicija buvo atgaivinta ir nuo 2006-ųjų jos reguliariai rengiamos kas dvejus metus.

Natūralu, kad tradicijos dažnai pasiekia tašką, kuomet ima kirbėti klausimas: tai tradicija ar tik inercija? Ne išimtis ir Aukštaitijos dailė. Šių metų paroda „Aukštaitijos dailė 2020. Asmenybių kartoteka“ siekiama paskatinti kritinį požiūrį į tradicines apžvalgines parodas, jų veikimo tikslingumą ir formos klausimus. Todėl šiais metais sąmoningai buvo atsisakyta darbus atrinkti pagal labai aiškią koncepciją. Pagrindinis šių metų parodos tikslas – rasti atsakymą į klausimą, kuo regiono apžvalginės parodos turėtų sudominti žiūrovą? Kuo jos yra svarbios?

Į šiuos klausimus atsakyti įmanoma tik bandymų keliu, todėl ir paroda tapo eksperimentine: joje išlaikyta žanrų įvairovė, tačiau sumažėjo autorių. Čia, kaip jau įprasta, pagrindinę vietą užima tapyba, greta – aiškią poziciją išlaiko fotografija, o kartu kelią skinasi ir kitos medijos. Deja, ženkliai mažėja tekstilės, grafikos, skulptūros atstovų. Kita vertus, pastarajai sričiai gana drąsiai galima priskirti ir stiklą bei keramiką, kur medžiaga tampa tik priemone idėjai išreikšti. Taigi, tradicijos keičiasi. Kiek dar kis ši paroda, bus matyti, o 2020-ųjų ekspozicija, tikimės, prisidės prie teigiamų pokyčių.

Lankantis parodoje privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines veido kaukes bei laikytis saugaus atstumo.

Parodos kuratorės: Rūta Povilaitytė, Aurelija Seilienė

Paroda veikia: 2020 10 29 – 2020 11 19

Projektą remia Lietuvos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė